⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 19,89 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 19.89 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University" aprašymas

"Žmogus ir kūryba - dvi neatsiejamos sąvokos. Nuo neatmenamų laikų žmonės kūrė ne tik įrankius, kalbą, raštą, technologijas, bet ir meno kūrinius. Tūkstantmečiu senumo piešiniai ant uolu liudija, kad menas padėdavo žmonėms suvokti jg vietą pasaulyje. Nuo to laiko žmonija nukeliavo įspūdingą kelionę; pasiekė nejtikimų technologinių laimėjimų. Bet kartu silpnėjo suvokimas, kad žmonės yra neatskiriama juos supančios aplinkos - gamtos dalis, kad jie, įgiję neįprastą galią, yra ir atsakingi už tai, kaip jas panaudos. Visa žmonijos istorija - ieškojimų, klystkelių, atradimų ir praradimų seka. Jos palydovas - menas, nuostabus veidrodis, visada labai tiksliai atspindintis tai, kas aktualu, tai, ką įmonės iš pradžių suvokia tik labai miglotai pasąmonėje, tai, kas vėliau ištariama garsiai ir suvokiama kaip realybė. Deja, dažnai tai nemaloni, kiauri akistata su žmonijos padarytų klaidų padariniais. Todėl teiginys „menas išgelbės pasaulį" gali būti visiškai teisingas. Menininkai visada vieni iš pirmųjų praneša, kad einame klaidingu keliu. Jų darbai tai labai aiškiai atspindi, netgi, maža to, jie rodo, kur link mums reikėtų eiti. Šiuolaikinio postmodernistinio meno šakos - žemės ir aplinkos menai yra būtent tokie. Jie mums aiškiai rodo, kad esame ties darnos su gamta praradimo riba ir naudojame savo galias netinkamai.
Šiame leidinyje pristatomi žemės meno darbai, sukurti Vilniaus universiteto (VU) botanikos sode 2005-2018 m. Tai 85 menininkų kūriniai, kurie mus nematoma ranka veda link darnos su gamta, siekia atkreipti dėmesį, kad aplinkui mus - nuostabus pasaulis, kurį galima pamatyti pačiomis įvairiausiomis formomis ir pavidalais. Kad visa tai reikia mylėti, saugoti ir puoselėti, nes tai mūsų pačių išlikimo garantas. Galima paklausti, kodėl šie darbai sukurti ir eksponuojami botanikos sode? Atsakymas yra labai paprastas - tai viena iš geriausių vietų ne tik kurti šiuos darbus, bet ir pristatyti juos dešimtims tūkstančių lankytojų. Šiuolaikinis VU Botanikos sodas - tai ne tik mokslui ir studijoms plėtoti reikalingas objektas ar nuostabus gamtos prieglobstis, Nojaus arka daugybei augalų. Tai vieta daugybei veiklų, tarp jų ir įvairiems menams plėtotis. Šis leidinys antrasis iš ciklo, skirto žemės ir aplinkos menams VU Botanikos sode. Jame pristatomi 12 paskutinių parodų darbai. Tačiau ši knyga - tik viena dalis visų šiose parodose pristatytų darbų. Ji ir skirta žemės menui. Kad galėjome surengti tiek daug parodą, neabejotinai turime būti dėkingi visiems menininkams, sukūrusiems daugybę nuostabių darbų, beje, ne tik fizinių, bet ir veiksmo. Tačiau už tai, kad atsirado šis leidinys, ypač dėkoju visų tų parodų įkvepėjai, organizatorei ir kuratorei bei šio leidinio sudarytojai Ingai Raubaitei. Be jos užsispyrimo, kantrybės, kruopštaus darbo, reiklumo sau ir kitiems šio leidinio, kaip ir nuostabių parodų, neturėtume."

Vilniaus universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila


  • Autorius:
  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 188
  • Formatas: 24x29, puskiečiai viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094599620

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Dailės knygos

pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žemės menas Vilniaus universiteto Botanikos sode. Land art at the Botanical Garden of Vilnius University" perkama kartu