0

Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata

  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 14,79 €*
Sutaupote: 3.80 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • ISBN ar kodas: 9786094801181

2021-03-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata" aprašymas

Rinkinyje „Žemuogių pievelė; Sekmadienio vaikas; Rudens sonata“ skelbiami režisieriaus Ingmaro Bergmano parašyti scenarijai.

Žemuogių pievelė arba švediškai Smultronstället yra idioma, kuri reiškia bet kokią vietą, mylimą kampelį susijusį su teigiamomis emocijomis arba atsiminimais. Ingmaras Bergmanas scenarijų parašė gulėdamas ligoninėje. „Žemuogių pievelėje“ (to paties pavadinimo filmas, sukurtas 1957 m., pelnė „Auksinį gaublį“, „Auksinį lokį“ ir daugelį kitų apdovanojimų) 78-ių medicinos profesorius emeritas Isakas Borgas po košmariško nakties sapno važiuoja su savo marčia į Lundą, kur jam bus iškilmingai suteiktas garbės daktaro vardas. Į iškilmes jie turėjo skristi, bet kažkas priverčia profesorių pakeisti sprendimą. Pakeliui profesorius su pakeleive užsuka į jo jaunystės namus. Praeities vaizdai sužadina prisiminimus. Kelionė į Lundą profesoriui suteiks daug progų prisiminti, apgalvoti ir net pačiam pasikeisti.

Kūrinyje „Sekmadienio vaikas“ (ekranizuotas 1992 m.) pasakojami keli epizodai apie Pu, kaip vaikystėje vadindavo I. Bergmaną, ir jo santykį su tėvu, pastoriumi, kurį daugelis laikė dideliu autoritetu. Per vienas vasaros atostogas atskleidžiama šeimoje vyraujanti įtampa, ūmus tėvo būdas. Pu kelionė su tėčiu į atokią kaimo bažnyčią virsta baimės ir nerimo gumulu, ilgam įstrigusiu į vaiko sąmonę. Pasak I. Bergmano: „Sekmadienio vaikas“ – pats intymiausias dalykas, prie kurio jis yra išdrįsęs prisiliesti.

Ingmaras Bergmanas prisimindamas "Rudens sonatą“ rašė: „Aš noriu padaryti filmą apie motiną-dukterį, dukterį-motiną...“.
„Rudens sonata“
(ekranizuota 1978 m.) – psichologinė drama. Eva, pastoriaus žmona, pakviečia į svečius savo motiną Šarlotę, su kuria nesimetė septynerius metus. Šarlotė yra nepaprastai garsi pianistė, talentinga, egoistiška, senstanti, kelis vyrus palaidojusi moteris. Eva talentais nežiba, bet irgi neblogai groja, taip pat parašė dvi knygas – bet pagrindinis jos pašaukimas – būti namų šeimininke, žmona, mama ir mylinčia seserimi. Deja, pašaukimas netampa realybe – savo vyrą ji gerbia, bet nemyli, sūnus nuskendo. Eva pasiima iš ligoninės savo paralyžuotą seserį. Visa tai šokiruoja Šarlotę. Atomazga įvyks bemiegę naktį.

Ingmaras Bergmanas (1918–2007) – garsus švedų kino ir teatro režisierius, scenaristas. Ne vieną kino scenarijų yra pavertęs vertinga prozos knyga. „Žemuogių pievelė“, „Sekmadienio vaikas“, „Rudens sonata“ – vieni iš tokių kūrinių.

Iš švedų kalbos vertė Zita Mažeikaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata, kurią skaitytojams dovanoja Ingmar Bergman. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ingmar Bergman su knyga Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ingmar Bergman. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata" perkama kartu