0
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 17,49 €*
Sutaupote: 2.50 € (15%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Žiniuonis

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9786094841071

2021-01-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žiniuonis" aprašymas

1937-tais metais pirmą kartą pasirodęs lenkų rašytojo Tadeusz Dołęga-Mostowicz romanas „Žiniuonis“ pasakoja apie amžiną konfliktą tarp gėrio ir blogio, apie žmogiškumą ir svarbiausias gyvenimo vertybes.

Ralfas Vilčura buvo sėkmingas chirurgas XX amžiaus pradžios Lenkijoje. Savo darbui atsidavęs vyras patiria tikrą sukrėtimą, kai jį palieka mylima žmona. Pasiėmusi mažametę dukrą ji išeina pas meilužį, o sužlugdytas gydytojas paguodos ieško alkoholyje. Galiausiai girtas chirurgas patiria galvos traumą ir visiškai praranda atmintį.

Nuo amnezijos kenčiantis Ralfas Vilčura netikėtai atsiduria mažame Lenkijos kaimelyje. Čia jis metų metus dirba žemės ūkio darbus, susidraugauja su paprastais vietiniais gyventojais bei kartais juos gydo. Žmonės atvykėlį laiko savo draugu ir guodėju. Kartą medikas operuoja jauną merginą, o šis įvykis padeda išjudinti bei atgaivinti jo atmintį. Ralfui Vičiurai teks stoti į akistatą su kadaise prarastu gyvenimu.

Rašytojo Tadeusz Dołęga-Mostowicz romano „Žiniuonis“ siužetas nėra itin sudėtingas. Daugiau dėmesio skiriama detalėms bei jausmams. Gėrio ir grožio filosofija bei jautrūs herojų išgyvenimai suteikia kūriniui patrauklumo. Autorius siekia įrodyti, kad gerumas, meilė, sąžiningumas ir darbas yra aukščiausios bei išliekamosios gyvenimo vertybės.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz istoriją perteikia per paprastus žmones, gyvenančius Lenkijos kaime. Rašytojas kviečia pasinerti į praeities kultūrą, gyventojų kasdienybę bei papročius. Tai yra šviesi, lėta knyga, kurioje veiksmas rutuliojasi pamažu.

Romanas „Žiniuonis“ buvo du kartus ekranizuotas. Pirmasis filmas „Znachor“ pasirodė tais pačiais metais, kaip ir knyga – 1937-tais. Antroji ekranizacija buvo pastatyta 1982-ais metais.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898 m. rugpjūčio 10 d. - 1939 m. rugsėjo 20 d.) buvo lenkų rašytojas, žurnalistas ir keliolikos populiarių romanų autorius. Turtingo lenkų teisininko sūnus gimė dabartinėje Baltarusijoje, šeimos valdose. Gimnaziją jis baigė Vilniuje, vėliau mokėsi Rusijoje ir Kijevo universitete. Po Rusijos revoliucijos šeima persikraustė į Lenkiją. Čia Tadeusz Dołęga-Mostowicz pradėjo rašyti įvairius tekstus, kuriuos pasiūlė laikraščiams ir buvo pripažintas talentingu žurnalistu. Nuo 1925-tų metų jis dirbo viename įtakingiausių Lenkijos laikraščių „Rzeczpospolita“ ir tuo laikotarpiu pradėjo rašyti apsakymus, kurie sulaukė skaitytojų palankumo, o pirmųjų romanų sėkmė užtikrino ir finansinę padėtį.

Iš lenkų kalbos vertė V. Buikauskienė

Parašykite atsiliepimą apie "Žiniuonis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Žiniuonis, kurią skaitytojams dovanoja Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Tadeusz Dołęga-Mostowicz su knyga Žiniuonis jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Žiniuonis patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Žiniuonis palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Žiniuonis" perkama kartu