0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.

Kaina internetu: 12,39 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 2.60 € (18%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.


2021-05-31 12.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m." aprašymas

Reinhard Gehlen – vokiečių generolas ir žvalgybos karininkas. Po karo jis dirbo amerikiečiams, vėliau Vakarų Vokietijai. Knygoje „Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.“ pasakojama apie šnipų darbo ir politinių intrigų užkulisius.

Nors apie Antrąjį pasaulinį karą parašyta daug prieštaringų tekstų, kiekviena nauja knyga atveria dar vieną puslapį ne visada lengvai prieinamos informacijos. Žvalgybos karininko atsiminimuose detaliai aptariami informacijos apie priešus rinkimo užkulisiai karo metu ir beveik du dešimtmečius po jo.

Generolo Gehleno pareiškimai gali priversti suabejoti garsiais pasaulio lyderiais ir jų sprendimų priežastimis. Tekstas bauginančiai pabrėžia fantastišką šnipinėjimo galią, naudojamą sprendžiant tarpvalstybinius reikalus. Kūrinyje pateikiamas labai reikšmingas ir įdomus žvilgsnis ne tik į socialines ir politines pokario metų sąlygas, bet ir į vidinį emocinį žmogaus, kuris tame aktyviai dalyvavo, pasaulį.

Reinhard Gehlen Antrojo pasaulinio karo metais šnipinėjo nacistinei Vokietijai. Tačiau Hitleris iš esmės nepasitikėjo žvalgyba, o perskaitęs Reinhard Gehlen pranešimus vadino jį bepročiu. Bijodamas dėl savo ateities generolas daugybę apie Rytų bloką surinktų duomenų paslėpė, o pats paskutinėmis karo dienomis pasitraukė į Alpes. Pasibaigus karui jis pasidavė bei išsivežė dokumentus į Jungtines Amerikos Valstijas. Čia vokietis buvo tardomas, galiausiai sudarė sąjungą ir grįžo į Europą, kur pradėjo šnipinėti JAV pusei.

Savo knygoje autorius dalijasi įžvalgomis, kaip galėjo pasisukti svarbiausi pasaulio įvykiai, jei šalies lyderiai būtų daugiau dėmesio kreipę į žvalgybos surinktą informaciją. Taip pat Reinhard Gehlen itin neigiamai vaizduoja nacių vadovybę ir jų veiklą.

Po karo naujai įkurtoje Vakarų Vokietijoje Reinhard Gehlen buvo labai reikšmingas asmuo, vykdė šalies saugumo architektūros pertvarkymą. Nepaisant jo gerai žinomos praeities ir karjeros nacių saugumo organizacijose, Vakarų Vokietijos žvalgyboje jis užėmė itin svarbią vietą.

„Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.“ – autobiografija žmogaus, kuris dabar vertinamas gana prieštaringai. Knygoje aptariami faktai yra perleisti per asmeninę prizmę, tačiau skaitytojai šiame istoriniame šaltinyje pajus sąjungininkų nuotaikas ankstyvajame šaltojo karo etape, vakariečių susirūpinimą dėl pasaulinės politinės raidos bei geriau supras visą žvalgybos virtuvę. Reinhard Gehlen savo memuarus išleido 1972-ais metais, jau pasitraukęs iš tarnybos.


  • Autorius: Reinhard Gehlen
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 360
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267614

Parašykite atsiliepimą apie "Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m."

Būtina įvertinti prekę

Žanras: II-asis pasaulinis karas

Reinhard Gehlen parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m., kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m. aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m. už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Reinhard Gehlen tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m." perkama kartu