0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko

Kaina: 17,49 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-03-31 17.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko" aprašymas

Knygoje „Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko“ Vytautas Toleikis žengia į mažai mokslininkų tyrinėtą teritoriją, į istoriškai ir kultūriškai jautrią temą – imasi tirti, kaip lietuvių ir žydų santykiai atsispindėjo grožinėje literatūroje lietuvių kalba – nuo pirmųjų tekstų iki pat Antrojo pasaulinio karo ar dar vėliau.

Autorius leidžiasi į minties eksperimentą – ką galime pasakyti apie visuomenę, besiremdami grožinės literatūros tekstais ir atsižvelgdami į juos supantį istorinį kontekstą – spaudą, laiškus ir atsiminimus? Ar šioje tekstų visumoje galime užčiuopti lietuvių tautos sąmoningumo formavimosi procesus? Ar galime tekstuose rasti antisemitizmo, antijudaizmo apraiškų? Ar Lietuva to meto Europos kontekste yra kuo nors išskirtinė? Tyrimas, gausiai eksponuojantis nagrinėjamus šaltinius, kviečia skaitytojus pažinti medžiagą ir pabandyti šiuos klausimus atsakyti patiems, čia nebandoma pasiūlyti vienintelės teisingos interpretacijos. Autorius renkasi atskleisti keblų situacijų kontekstą ir atsargiai pasiūlyti savuosius vertinimus. Ši knyga „Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko“ – proga naujame kontekste pamatyti gerai mums pažįstamus herojus – Simoną Daukantą , Motiejų Valančių , Antaną Tatarę , Antaną Vienažindį , Joną Basanavičių , Vincą Kudirką , Gabrielių Landsbergį-Žemkalnį , Petrą Vileišį , Povilą Višinskį , Žemaitę , Vaižgantą ir gausybę kitų.

Vytautas Toleikis (g. 1960) – mokytojas, kultūrininkas, eseistas, visuomenininkas, skaitytojų pamėgtų atsiminimų Pasakojimai prabudus (2017) autorius. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti užsakymu pirmasis tyrė romų genocidą Lietuvoje, yra inicijavęs ir vykdęs daugybę kultūros ir švietimo projektų, skirtų romų, žydų ir kitų tautinių mažumų kultūrų atminčiai puoselėti.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istorija ir visuomenė

Vytautas Toleikis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytautas Toleikis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Žydai lietuvių literatūroje. Nuo priešo iki sąjungininko" perkama kartu