0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kobo Abė (g. 1924 m. kovo 7 d. Tokijuje – m. 1993 m. sausio 22 d.) – japonų rašytojas, dramaturgas, muzikantas, išradėjas.

Kobo Abė knygosKobo Abė – vienas žymiausių XX amžiaus japonų autorių, dažnai lyginimas su Franz Kafka ir Alberto Moravia, dėl kūriniuose naudojamų siurrealistinių motyvų ir šiuolaikinės visuomenės individų tyrinėjimų.

Autoriaus biografija kupina įvairių įvykių, nulėmusių unikalius kūrybos bruožus. Jis gimė Tokijuje, tačiau dėl įvairių šeimos aplinkybių laikė save vyru, kuris neturi gimtojo miesto. Vaikystėje Kobo Abė domėjosi vabzdžiais ir juos kolekcionavo, taip pat jį domino matematika ir skaitymas. Jo mėgstamiausi autoriai buvo Fiodor Dostojevskij, Martin Heidegger, Karl Jaspers, Franz Kafka, Friedrich Nietzsche ir Edgar Allan Poe.

Kobo Abė norėjo studijuoti mediciną, iš dalies iš pagarbos tėvui, iš dalies norėdamas išvengti karinės tarnybos. Studijų metu autorius pradėjo rašyti romanus ir trumpas istorijas. Vedęs menininkę Machi Yamada jis gyveno senose kareivinėse. Autorius, norėdamas užsidirbti pinigų, gatvėje pardavinėjo agurkus ir anglis. Pora prisijungė prie įvairių menininkų grupių.

Vienu metu autorius prisidėjo prie komunistų, tačiau greitai suabejojo jų ideologija bei tuo, kokius prasmingus kūrinius įmanoma sukurti socialinio realizmo žanre. Sovietų invazija į Vengriją sukėlė didžiulį autoriaus pasibjaurėjimą. Jis bandė pasitraukti iš komunistų partijos, dalyvavo įvairiuose protestuose, vėliau parašė pjesę apie protestus, kuri buvo statoma Japonijoje ir Kinijoje.

1971-ais metais įkūrė vaidybos studiją „Abe Studio“ ir mokė atlikėjus bei režisavo spektaklius. Abe buvo nepatenkintas teatro sugebėjimu materializuoti abstraktumą paversdamas jį pasyvia terpe.

Autorius išleido kelis romanus. Vienas populiariausių ir žinomiausių – „Moteris smėlynuose“. Šis kūrinys pasirodė 1962-ais metais. Greitai jis buvo išverstas į daugiau nei dvidešimt kalbų, o režisierius Hiroshi Teshigahara pagal kūrinį pastatė kino filmą, kuris puikiai pasirodė Kanų filmų festivalyje.

Kitos į lietuvių kalbą išverstos autoriaus knygos: „Žmogus – dėžė“, „Svetimas veidas“, „Kengūros sąsiuvinis“. Iš viso Kobo Abe bibliografiją sudaro penkiolika romanų taip pat daugybė pjesių, trumpų istorijų rinkinių ir esė. Ši išskirtinė asmenybė paliko ryškų pėdsaką literatūros pasaulyje, tad raginame visus neabejingus japonų kūrybai įsigyti knygas internetu.