⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Leo Babauta (g. 1973 m.

Leo Babauta knygos

Rasta: 5

Rasta: 5

balandžio 30 d.) – amerikiečių tinklaraštininkas, kuris pasakodamas savo istoriją moko, kaip pakeisti kasdienius įpročius ir gyventi pilnavertį gyvenimą.


Apie savo ankstesnį gyvenimą Leo Babauta kalba nedaug – aišku tik tiek, kad jis gyveno JAV priklausančiame Guame, iš kur 2010 m. persikėlė į Kaliforniją. 2005 m. vyras atrodė neatpažįstamai – turėjo 30 kg antsvorio, daug rūkė ir mėgo greito maisto užkandines. Jo gyvenimą sunkino ir nemažos skolos.


Šiandien šešių vaikų tėvas atrodo tarsi kitas žmogus – jis ne tik dalyvauja triatlono rungtyse, bet gali nubėgti 50 mylių (apie 80 km) ultramaratoną. Jo lėkštėje – tik veganiškas maistas, jis nebeprisimena, kada turėjo skolų, o jo bibliografijoje – ne viena bestseleriu tapusi knyga.


Leo Babauta atvirauja, kad pakeisti savo įpročius ir gyvenimo būdą nusprendė ne tiek dėl savęs, kiek dėl vaikų. Guame šeima gyveno nuo algos iki algos, Leo sunkiai sekėsi sudurti galą su galu, nors jis sunkiai dirbo ir nuolat jautėsi pavargęs. Labiausiai jį liūdino tai, kad jis nepakankamai laiko skyrė šeimai. Leo žinojo, kad toks tėvo pavyzdys nėra tinkamas vaikams.

Pirmas įprotis, kurio jis atsisakė – rūkymas. Kilus norui užtraukti dūmą, tiesiog ramiai sėdėdavo – tuomet jis dar nesuvokė, kad tai buvo viena iš meditacijos formų. Galiausiai sėdėjimą keitė bėgimas ir kiti maži pokyčiai – Leo Babauta įstikinęs, kad maži nuoseklūs žingsneliai, o ne dideli šuoliai, atveda prie pastebimų rezultatų.


Savo gyvenimo pokyčius jis ėmė dokumentuoti tinklaraštyje „Zen Habits“. Anot jo, tai puikus būdas sekti daromą pažangą ir tuo dalintis su kitais žmonėmis. Leo Babauta teigia, kad užrašęs savo įsipareigojimus ir pasidalinęs jais su skaitytojais jis tarsi prisiima atsakomybę už savo elgesį. Žurnalas Time 2009 m. jo tinklaraštį paskelbė vienu iš 25 skaitomiausių tais metais, o 2010 m. skyrė jam šiame sąraše pirmąją vietą. Šiandien jį skaito per 200 tūkst. skaitytojų.


Pastaruoju metu Leo Babauta rašo tinklaraštį, skirtą minimalizmo filosofijai. Šis papildo „Zen Habits“ mintis ir atskleidžia autoriaus pasaulėžiūrą – jis kviečia atsisakyti nereikalingų daiktų, poreikių bei minčių ir taip susigrąžinti gyvenimo kontrolę į savo rankas.