0

Linas Kojala

Linas Kojala (g. 1990 liepos 18 d.) –  politologas, Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, dėstytojas, politikos apžvalgininkas, knygų autorius.
Linas Kojala visada save laikė linkusiu į socialinius bei humanitarinius mokslus, tačiau mokydamasis paskutinėse vidurinės mokyklos klasėse dar nebuvo tikras, kuria kryptimi pasuks. Viską pakeitė susitikimas su prezidentu Valdu Adamkumi. Noras geriau suprasti, kaip veikia prezidento institucija Liną Kojalą atvedė į politikos mokslus – sritį, kuri jam geriausiai tinka ir atveria daugybę naujų kelių.
Vilniaus universitete Lina baigė tarptautinių santykių bakalauro ir magistro studijas. Tuomet kreipėsi dėl prestižinės Fulbrighto stipendijos ir sėkmingai įveikęs konkurentus atsidūrė seniausiame Jungtinių Amerikos Valstijų universitete – Harvarde. Čia jis studijavo antros pakopos magistro studijas bei universiteto Davis centre dirbo tyrėju.
Grįžęs į Lietuvą Linas Kojala tapo Rytų Europos studijų centro direktoriumi. Šio centro tikslas yra vykdyti politinių, ekonominių ir socialinių procesų Rytų Europoje analizę bei tyrimus, prisidėti prie demokratijos ir pilietinės visuomenės vystymo.
Linas Kojala kurį laiką dirbo Užsienio reikalų ministerijoje. Jis nuolat rengia medžiagą  įvairiems leidiniams, portalams, laidoms. Politologas aptaria Europos Sąjungos, Nato, Rusijos vidaus ir užsienio politikos naujienos. Kalba apie informacinius karus, propagandą. Linas Kojala bendradarbiavo su tarptautinėmis žiniasklaidos priemonėmis, tokiomis kaip CNN, BBC bei didžiausių Europos šalių nacionaliniais transliuotojais.
Linas Kojala dėsto paskaitas Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studentams ir teigia, kad pagrindiniai jo gyvenimo prioritetai yra nuolatinis tobulėjimas bei žinių siekimas.
Linas parašė dvi knygas. „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ – amerikietiškos stiliaus leidinys, kuriame autorius įtraukė įdomiausius pokalbius su svarbiausiais Europos politikais. Autorius teigia, kad leidinys skirtas net ir tiems, kurie politika visai nesidomi.
Antroji Lino Kojalos knyga „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas...?“ yra apie JAV požiūrio į Lietuvą raidą per pastaruosius dešimtmečius. Ji skirta skaitytojams, norintiems perprasti JAV vaidmenį pasaulyje bei šalies lyderių mąstymą formuojant užsienio politiką.
2019-tais metais portalas „Delfi“ paskelbė Liną Kojalą skaitytojų išrinktu įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku.

Linas Kojala knygos