0

Marek Halter

Marek Halter (g. 1936 m. Varšuvoje) - rašytojas, žurnalistas, aktyvus žmogaus teisių gynėjas.


Nuo 1940 m. su tėvais ir seserimi gyveno Varšuvos gete, iš kur šeima pabėgo į rytų Lenkiją. Per Antrąjį pasaulinį karą šeima evakuota į Alma-Atą. 1946 m Halter šeima grįžo į Lenkiją, o 1950  - į Prancūziją. Čia Paryžiuje M. Halter baigė Dailės akademiją, pradeda tapyti ir  rengti parodas. Apdovanotas įvairiomis tarptautinėmis prestižinėmis dailės premijomis. O
1957 metais pradeda rašyti.


Aktyviai dalyvauja kovos už žmogaus teises judėjime, prisideda prie kovos su rasizmu ir antisemitizmu, dalyvauja judėjime už už taikos palaikymą Artimuosiuose Rytuose.

1968 m. įkūrė žurnalą Eléments. Tai buvo pirmasis leidimas, kuriame bendradarbiavo Izraelio, palestiniečių ir arabų autoriai.

Nuo 1970-ųjų metų organizuoja sovietinių disidentų išlaisvinimo akcijas. 1974 metais M. Halter Paryžiuje priima ištremtą iš Tarybų Sąjungos Aleksandrą Solženyciną.


Pradedant romanu "Abraomo atmintis" (Livre Inter apdovanojimas) iki pat "Chazarų vėjo"  Marek Halter imasi atminties keltininko misijos. Jis peržvelgia biblinius įvykius ir suteikia jiems tokią vietą, kokios jie yra verti.

Marek Halter knygos


Lila | Marek Halter
Nuolaida knygai -59%
4,49 €
10,89 € *
Sara | Marek Halter

Šiuo metu neparduodama

Cipora | Marek Halter

Šiuo metu neparduodama