Tūkstančiai knygų IKI 5€ RINKITĖS ČIA >>>

0

Margaret Atwood (g. 1939 m. lapkričio 18 d., Otava, Kanada) – kanadiečių rašytoja, poetė, prozininkė, literatūros kritikė, aplinkosaugos aktyvistė. Rašytoją išgarsino distopinis romanas „Tarnaitės pasakojimas“.

Margaret Atwood gimė entomologo ir dietologės šeimoje ir buvo antroji iš trijų vaikų.

Margaret Atwood knygos


Liudijimai (knyga su defektais) | Margaret Atwood
Nuolaida knygai -51%
8,69 € 17,49 € *
Turime sandėlyje
KOMPLEKTAS. Margaret ATWOOD. Tarnaitės pasakojimas + Liudijimai | Margaret Atwood
  • Nemokamas knygos pristatymas
Nuolaida knygai -24%
25,49 € 33,48 € *
Turime sandėlyje
Liudijimai | Margaret Atwood
Nuolaida knygai -21%
13,89 € 17,49 € *
Turime sandėlyje
Tarnaitės pasakojimas | Margaret Atwood
Nuolaida knygai -27%
11,69 € 15,99 € *
Turime sandėlyje

Mergaitė jau nuo vaikystės šiek tiek skyrėsi nuo kitų vaikų. Kadangi Tėvas beveik visą laiką leisdavo gamtoje, mergaitė dažnai keliaudavo kartu su juo, o mokyklą nepraleisadama pamokų pradėjo lankyti tik būdama dvylikos. Mergaitė buvo itin gavi, be to nuolat skaitydavo, o šešių jau kūrė pirmuosius eilėraščius ir pjeses.

Būdama šešiolikos, Margaret Atwood suprato, kad norėtų būti rašytoja. Mokydamasi universitete nuolat publikavo savo rašinius studentų žurnale, aktyviai dalyvavo dramos būrelio veikloje. 1961 m. baigė Toronto universitetą ir įgijo anglų ir prancūzų kalbų išsilavinimą. Vėliau mokėsi Harvarde, kur baigė magistrantūrą ir tesė doktorantūros studijas. Deja, disertacijos taip ir neapgynė, tačiau šiandien Margaret Atwood yra Harvardo ir dar keliolikos universitetų garbės daktarė.

Rašytoja ilgą laiką įvairiuose Kanados universitetuose dėstė anglų kalbą, o laisvalaikiu rašė. Jos romanai netruko sulaukti tiek kritikų, tiek skaitytojų pripažinimo. Pagal jos kūrinius kūriami televizijos serialai ir filmai. Ypač didelio dėmesio susilaukė pagal romaną „Tarnaitės pasakojimas“ sukurtas serialas – sukurti net trys jo sezonai. 2017 m. amerikiečių transliuotojo „Hulu“ rodomas šis serialas susišlavė aštuonis „Emmy“ apdovanojimus. Įdomus faktas, kad vienoje iš serijų pasirodo ir pati Margaret Atwood.

Moters kūriniuose nagrinėjamos kalbos ir politikos galios, lyties stereotipų, tapatumo, mitų, religijos, klimato kaitos temos. Kai kurių jos kūrinių idėjinę ašį sudaro mitai ir pasakos, kuriomis Atwood domėjosi nuo mažens. Rašytoja įįvertinta ne vienu
Rašytoja kartais įvardijama kaip feministinės literatūros kūrėja, tačiau ji pati kratosi feministės titulo – anot jos, moterys yra žmonės ir jos tiesiog reikalauja žmogaus teisių. Lyčių lygybė yra tikslas, kurio turi būti siekiama.