0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Marina Stepnova (Marina Rovner; g. 1971 m. rugsėjo 2 d., Efremovas, Tulos sritis) - rusų rašytoja, žurnalistė, vertėja iš rumunų kalbos.


Marina gimė kariškio ir gydytojos šeimoje. 1981 m. šeima apsigyveno Kišiniove, kur 1988 m. Marina baigė vidurinę mokyklą.

Marina Stepnova knygos


Lazario moterys | Marina Stepnova
Nuolaida knygai -26%
11,49 € 15,49 € *
Sodas | Marina Stepnova
12,99 € 16,19 € *

Pirmus tris kursus studijavo Filologijos fakultete Kišiniovo universitete, vėliau persivedė į Maskvos M. Gorkio Literatūros instituto vertimų fakultetą, kurį baigė 1994 leidimas.


M. Gorkio universitete mokėsi aspirantūroje, kur studijavo A. Sumarokovo kūrybą ir šia tema apgynė disertaciją

Marina Stepnova dirbo vyr. redaktore specializuotame žurnale The Bodyguard“, o nuo 1997 m. vadovauja žurnalui vyrams XXL“. Kalba rumunų ir anglų kalbomis. Su vyru mediku gyvena ir dirba Maskvoje.

Pirmieji kūriniai - eilėraščiai, spaudoje pasirodę dar gyvenant Kišiniove. Savo kūrybą skelbė žurnaluose Literatūros naujienos“, Knygų apžvalga“. Pradžioje pasirašydavo savo mergautine - Marinos Rovner - pavarde arba slapyvardžiu Koneckaja (pirmasis Marinos vyras, su kuriuo ji susituokė dar būdama studentė, buvo Arsenij Konetskyj). Vėliau Marina susituokė antrą kartą ir pasirinko vyro pavardę, tapdama Marina Stepnova.

Pirmieji prozos kūriniai pasirodė 2000 metais. Tai buvo apsakymai, kuriuos, kaip ir pirmuosius eilėraščius, skelbė periodinėje spaudoje - literatūros žurnaluose. 2005 metais Marina Stepnova išleido pirmąjį romaną - Chirurgas“, 2011 m.antrąjį - Lazario moterys“, o 2014 m. trečiąjį - Italų pamokos“.


Išvertė į rusų kalbą sovietmečiu didžiulio populiarumo sulaukusią rumunų dramaturgo Mihailo Sebastiano pjesę „Bevardė žvaigždė“ (1942). Pjesė daug kartų buvo statyta Rusijos ir Ukrainos teatruose, o aktorius ir režisierius Michailas Kozakovas pastatė to paties pavadinimo filmą.