⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mario Vargas Llosa (g. 1936 m. kovo 28 d., Arekipa, Peru) – vienas žymiausių ir įtakingiausių Lotynų Amerikos rašytojų, politikas, žurnalistas, eseistas, Nobelio literatūros premijos laureatas.

Mario Vargas Llosa gimė Peru, viduriniosios klasės šeimoje.

Mario Vargas Llosa knygos

Rasta: 5

Penki kampai | Mario Vargas Llosa
2,99 €
Turime sandėlyje
Sunkūs laikai | Mario Vargas Llosa
5,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Prieš pat jo gimimą, tėvai išsiskyrė dėl vyro neištikimybės. Mario Vargas Llosa augo su motina ir seneliu, kuris buvo garbės konsulas Bolivijoje. Ten prabėgo ir pirmieji keli Mario gyvenimo metai. 
Vėliau šeima grįžo gyventi į Peru, kur Mario mokėsi pradinėje religinėje mokykloje. Motina jam gana ilgą laiką sakė, kad tėvas miręs. Mario jį pamatė būdamas dešimties metų, o po kiek laiko tėvai vėl apsigyveno kartu.

Keturiolikmetį Mario tėvas išsiuntė į karo akademiją, tačiau šiuos mokslus jis metė jau po kelių metų. Baigęs mokyklą pradėjo dirbti viename iš vietos laikraščių, žurnalisto padėjėju.

Vėliau valstybiniame Šv. Marko universitete Mario Vargas Llosa studijavo teisę ir literatūrą. Pirmieji jo apsakymai spaudoje pasirodė kai buvo devyniolikos. Tuo pat metu Mario vedė dešimčia metų vyresnę moterį, tačiau po poros metų išsiskyrė ir netrukus vedė savo pusseserę, su kuria susilaukė trijų vaikų. 2015 metais jau turėjo naują partnerę ir siekė skyrybų su antrąja žmona.

Labiausiai rašytojas išgarsėjo jau po 1960 metų, kai pasirodė jo romanai „Miestas ir šunys“, „Žali namai“ ir „Pokalbiai katedroje“. Jis toliau dirbo žurnalistinį darbą, be to reiškėsi kaip literatūros kritikas. Pagal romanus „Kapitonas Pantoja ir Specialioji tarnyba“ bei „Tetulė Chulija ir rašeiva“ buvo sukurti filmai.

2010 metais rašytojui skirta Nobelio literatūros premija už „jo galios struktūrų kartografiją ir asmenybės pasipriešinimo, maišto ir pralaimėjimo energingus vaizdus“.

Savo kūriniuose rašytojas Mario vargas Llosa daug kalba apie Peru ir šios šalies visuomenę, vėlesni kūriniai apžvelgia ir kitas pasaulio dalis. Jis dažnai kritikuoja nacionalizmą, aiškiai išreiškia savo politines pažiūras. Rašytojo stilius per ilgą karjerą keitėsi iš modernizmo į kur kas žaismingesnį postmodernizmą.
Visuomet buvo politiškai aktyvus, tačiau pažiūroskeitėsi. Iš pradžių gana aršus kairysis, Mario Vargas Llosa laikui bėgant tapo liberalesnis ir net konservatyvesnis. 1990 metais jis net dalyvavo Peru prezidento rinkimuose su centro dešinės koalicija, tačiau pralaimėjo.

Mario Vargas Llosa padarė didžiulę įtaką Lotynų Amerikos literatūrai, jo kūryba verčiama į daugelį pasaulio kalbų, jis pelnė daugybę literatūrinių apdovanojimų. Lietuviškai išverstos jo knygos: „Miestas ir šunys“, „Žali namai“, „Tetulė Chulija ir rašeiva“, „Bjaurios mergiotės išdaigos“, „Penki kampai“.