⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Markas Zingeris (g. 1947 m. sausio 2 d. Prienuose) – rašytojas, poetas, vertėjas, publicistas. Jis Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Baigęs mokslus jis Kauno universitetuose skaitė filosofijos paskaitas. Jo filosofijos aspirantūros studijos buvo nutrauktos dėl to, kad Markas Zingeris nesutiko stoti į komunistų partiją.

Markas Zingeris knygosTai nulėmė, kad tuo metu autorius neteko darbo bei galimybės studijuoti.

Markas Zingeris dirbo muziejuose, Žemės ūkio akademijoje, užėmė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pareigas.

Daug autoriaus esė spausdinta savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, taip pat jis išleido knygų, kurios verstos į anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir kitas kalbas. Marko Zingerio poezija publikuota Lietuvos ir užsienio šalių rinktinėse.

Debiutinė poezijos knyga „Namas iš kedro“ buvo išleista 1984-ais metais. Savo kūryboje Markas Zingeris apjungia lietuvių ir žydų kultūrą, istorinę atmintį, nevengia nuorodų į literatūros bei meno pasaulį. Kitos jo poezijos knygos: „Vakaras vaikystėje“ ir „Šitiek saulėlydžių“.

Autorius parašė ir keletą romanų. Knygoje „Grojimas dviese“ Markas Zingeris kviečia skaitytojus keliauti į du laikotarpius – 1935 ir 1996 metus. Rašytojo knygose veiksmas dažnai vyksta tarpukario Kaune. Ne išimtis ir šis romanas, kuriame nagrinėjama istorija, Holokaustas bei liečiama nepaprastos meilės tema.

Romane „Sezonas su šokėja“ vėl susitiksime ankstesnės knygos veikėją – istoriką Erazmą, ir susidursime su jo gyvenimo drama. Taip pat autorius nukelia į Antrojo pasaulinio karo laikus ir pasakoja skausmo palytėtos meilės istoriją.

Knyga „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ – vieno žmogaus gyvenimo epas apie senojo Kauno šeimą ir aplinkybes, kurios nulemia žmonių pasirinkimus ir ateitį.

Autoriaus romanai pasižymi epiškumu. Jus geba sukurti įtaigų ir intriguojantį siužetą apie žmones, gyvenančius tiek dabartinėje Lietuvoje, tiek prieškario ar karo laikais. Marko Zingerio kūriniai detalūs, o proza trykšta intelektualumu.

Rašytojas ir poetas už savo kūryba buvo apdovanotas įvairiomis premijomis. 2013-ais metais jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Už romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ Markas Zingeris pagerbtas Liudo Dovydėno premija. Jo darbai sudomins skaitytojus, kurie neabejingi istorijai ir žmogaus likimui bei tuos, kurie ieško kokybiškos prozos. Kviečiame knygas įsigyti internetu.