Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Matthew Syed (g. 1970 m. lapkričio 2 d., Reading, Anglija) – britų žurnalistas, motyvacinių knygų autorius.


Matthew Syed gimė pakistaniečio imigranto ir valės šeimoje. Jo tėvas atsisakė islamo ir tapo krikščioniu.

Matthew Syed knygos

Rasta: 4

Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia | Matthew Syed
-60% su kodu: PATOGU
19,65 €
Kaina su kodu: 7,86 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Tu esi nerealus: išdrįsk įgyti pasitikėjimo savimi (ir galbūt pakeisti pasaulį). Dienoraštis | Matthew Syed
-10% su kodu: PATOGU
9,45 €
Kaina su kodu: 8,50 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 4

Pats Matthew lankė mokyklą netoli Readingo, tačiau būdamas šešiolikos mokslus sustabdė, kad galėtų daugiau dėmesio skirti savo aistrai – stalo tenisui. Po treniruočių vaikinas savarankiškai ruošėsi egzaminams, o juos išlaikęs įstojo į Oksfordo universitetą. Čia Matthew Syed studijavo bendrą filosofijos, politikos ir ekonomikos programa.


Matthew Syed gali pasigirti įspūdinga sportine karjera. Beveik dešimtmetį jis buvo geriausias Anglijos stalo teniso žaidėjas, o 1998 m. pasiekė savo karjeros piką ir užėmė 25 vietą pasauliniame reitinge. Keturis kartus dalyvavo 1992 ir 2000 m. Olimpinėse žaidynėse – deja, jose jis neįveikė pirmojo etapo.


Šiuo metu dirba The Times žurnalistu ir dažnai komentuoja politikos, kultūros ir sporto įvykius. BBC ir Eurosport kanaluose jis komentuoja sporto varžybas, be to kuria ir dokumentinius filmus. Matthew Syed yra gavęs Britų Spaudos apdovanojimą už sporto žurnalistiką, o Sporto žurnalistų asociacija už įvairius nuopelnus įvertino jį net šešiskart. Šiuo metu žurnalistui priklauso sporto rinkodaros komandai, o nuo 1999 m. konsultuoja Anglijos stalo teniso asociaciją.


Buvęs sportininkas šiandien dalijasi savo patirtimi, skaito pranešimus ir veda paskaitas psichologijos, efektyvumo ir nuolatinio tobulėjimo klausimais. Jo seminarų klausėsi pasauliniai finansų srities lyderiai, britų kariuomenės vadai ir kariai, „Arsenal“ futbolo klubo pagrindinės sudėties žaidėjai.


Matthew Syed nuoširdžiai rūpi jaunosios kartos ateitis, tad didelį dėmesį jis skiria mokytojams, mokiniams ir mokykloms. Susitikimuose su jaunaja karta Matthew Syed pasakoja kaip išlaisvinti kūrybiškumą, smalsumą ir keisti požiūrį į save ir pasaulį. Jo įkurtas „Greenhouse“ fondas rūpinasi, kad daugiau nei 10 tūkst. perspektyvių jaunuolių galėtų suderinti sportą ir mokymąsi.


Matthew Syed nesėkmingai bandė dalyvauti politikoje. Jis buvo leiboristų partijos kandidatas 2001 m. rinkimuose, tačiau savo apygardoje liko trečias. Tapti kandidatu žurnalistas bandė ir 2010 m., tačiau kovoje dėl partijos nominacijos nusileido kolegai.


2016 m. Abertay universitetas suteikė Matthew Syed garbės daktaro vardą.


Į lietuvių kalbą išverstos trys autoriaus knygos – „Juodosios dėžės metodas“, „Tu esi nerealus: išdrįsk įgyti pasitikėjimo savimi (ir galbūt pakeisti pasaulį). Dienoraštis“ ir „Tu esi nerealus: išmok pasitikėti savimi ir išdrįsk sužibėti (beveik) visose srityse“.