0

Mažvydas Jastramskis (g. 1985) – politikos mokslų daktaras, Vilniaus Universiteto TSPMI dėstytojas, straipsnių ir knygų autorius.

Mažvydas Jastramskis – gerai žinoma asmenybė. Jo pasisakymai įvairiais politiniais klausimais nuolat publikuojami didžiausiuose Lietuvos portaluose.

Mažvydas Jastramskis knygosAutoriaus straipsniai reguliariai skelbiami portalo „Delfi“ skiltyje „Nuomonių ringas“. „Facebook“ platformoje autoriaus įrašus apie politines aktualijas seka daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

Profesinę autoriaus biografiją pradeda 2007-tais baigtos politikos studijos Vilniaus Universiteto TSPMI. Po poros metų Mažvydas Jastramskis įgijo Lyginamosios politikos magistro laipsnį ir tęsė studijas doktorantūroje. 2013-iais metais jis apgynė disertaciją apie rinkėjų elgseną savivaldybių rinkimuose.

Mažvydas Jastramskis savo domėjimosi sritimi nurodo politines partijas ir partines sistemas, taip pat rinkiminį elgesį. Šiomis temomis jis daugiausiai pasisako žiniasklaidoje. Autorius taip pat yra parengęs mokslinių straipsnių, recenzijų, skaitė pranešimus konferencijose.

Mažvydas Jastramskis yra knygos „Ar galime prognozuoti Seimo rinkimus?“ bendraautorius. Ją parengė kartu su Jūrate Kavaliauskaite, Vaidas Morkevičiumi, Ieva Petronyte-Urbonavičiene ir Aine Ramonaite. 2018-tais metais parengtoje monografijoje bandoma paaiškinti, kas lemia Seimo rinkimų rezultatus, kurie dažnai nesutampa su rinkimų rezultatų duomenimis. Knyga skirta kiekvienam politika besidominčiam žmogui.

2021-ais metais pasirodė ir pirmoji autorinė Mažvydo Jastramskio knyga „Mums reikia naujo vado? Apie prezidento instituciją Lietuvoje“. Knygos rengėjas teigia, kad pajuto poreikį daugiau pakalbėti apie prezidento veiklą ir galią. Šia tema jis jau buvo publikavęs straipsnių moksliniuose žurnaluose bei nusprendė parengti kūrinį plačiajai visuomenei.

Autorius remiasi sociologiniais duomenimis, įvairiais moksliniais tyrimais, politikos ekspertų bei pačių politikų komentarais, taip pat prezidentų biografijomis bei jų pasisakymais. Knygos skaitytojai sužinos daug naujos informacijos apie prezidento instituciją, buvusius ir esamus Lietuvos vadovus bei jų reikšmę mūsų valstybei.

Pastebimas autoriaus kūrybos bruožas – gebėjimas apie sudėtingus dalykus kalbėti įdomiai, bet neprarasti informatyvumo. Mažvydas Jastramskis visus savo teiginius paremia tyrimais ir duomenimis.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docento, Lietuvos nacionalinių rinkiminių studijų nario, politologo įžvalgos naudingos kiekvienam, kuriam rūpi, kieno rankose mūsų šalies valdžia. Kviečiame jo knygas pirkti internetu.