0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Michael Mosley

Michael Mosley (g. 1957 m. kovo 22 d., Kalkuta, Indija) – britų žurnalistas, mokslinių laidų vedėjas bei prodiuseris.

Michael Mosley gimė Kalkutoje, banko vadovo šeimoje. Studijavo jungtinėje filosofijos, politikos ir ekonomikos programoje Oksfordo universitete. Po studijų, sekdamas tėvo pėdomis, keletą metų Londone dirbo banke.

Michael Mosley knygosVėliau susidomėjo medicina ir po dviejų metų Michael Mosley nusprendė tapti psichiatru. Mokėsi Londono karališkosios ligoninės medicinos mokykloje. Studijas baigė, tačiau nusivylė psichiatrija ir 1985 m. prisijungė prie BBC prodiuserių asistentų komandos (išdirbo 25 metus). Čia kūrė mokslinės dokumentikos laidas. Karjera televizijoje buvo sėkminga: sukūrė tokias dokumentikos laidas kaip „Žmogaus veidas“, „Išradimai, pakeitę pasaulį“, o 2011 m. ėmėsi laidų ciklo „Smegenys: slapta istorija“, skirto neuromokslo laimėjimams pristatyti. Jį ypač domino mitybos, virškinimo, antsvorio ir miego temos. Viename iš savo dokumentinių filmų apie miegą jis atskleidė, kad jį nuolat kamuoja nemiga. Šiandien didžiausią dėmesį Michael Mosley skiria įvairioms senėjimą stabdančioms praktikoms – smegenų mankštai, miegui, protarpiniam badavimui ir žarnyno bakterijų pusiausvyrai.

2012 m. Michael Mosley sukūrė vadinamąją „5:2“ dietą - penkias dienas galima valgyti įprastai, o likusias dvi būtina riboti maistą iki 800 kalorijų. Šios dietos atsiradimą paskatino paties Michael Mosley gyvenimo istorija. Neturinčiam antsvorio vyrui netikėtai buvo diagnozuotas antrojo tipo diabetas – pasirodo, didžioji dalis riebalų buvo nematomi ir nusėdę ant vidaus organų. Užuot pradėjęs gydytis insulinu, Michael Mosley nusprendė sureguliuoti savo mitybą. Tai jam padėjo numesti 9 kilogramus ir sustabdyti ligą. Pasirodo, numetę svorio, beveik 84 proc. naujų diabetikų gali sustabdyti šios ligos progresavimą.

1995 m. Michael Mosley Britų medicinos asociacijos buvo įvardytas kaip metų medicinos žurnalistas. Jo darbai nominuoti „Emmy“ ir „BAFTA“ apdovanojimams. Jis pats šiuo metu rašo tekstus „Mail on Sunday“, „The Times“ ir „The Independent“, taip pat bendradarbiauja su žurnalais „Focus magazine“ bei „Eureka“.

Dabar - laisvai samdomas darbuotojas, kelių tarptautiniais bestseleriais pripažintų knygų - „Dieta 5:2“ (The Fast Diet), „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta“ (The 8-week Blood Sugar Diet) ir „Sumanaus žarnyno dieta“ (The Clever Guts Diet) - autorius. Vedęs, turi keturis vaikus.