⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Michael Pollan (g. 1955 m. vasario 6 d., Niujorkas, JAV) – amerikiečių rašytojas, žurnalistas, profesorius, geriausiai žinomas dėl maisto ir mitybos žurnalistinių tyrimų.


Michael Pollan gimė Niujorke ir augo finansų konsultanto Stepheno Pollano ir žurnalistės Corky Pollan šeimoje.

Michael Pollan knygos

Rasta: 4

Kaip pakeisti protą | Michael Pollan
  • Nemokamas knygos pristatymas
16,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Pirmiausia mokėsi Benningtono koledže, kurį baigė 1977 m., vėliau studijavo Oksfordo ir Kolumbijos universitetuose. Pastarajame 1981 m. įgijo anglų kalbos magistro laipsnį. Nuo 1987 m. publikuoja tekstus „The New York Times“, taip pat ilgą laiką ėjo „Harper’s“ žurnalo atsakingojo redaktoriaus pareigas.


Pagrindinė Michael Pollan dominanti tema – mityba, maistas ir maisto industrija. Kaip pats sako, jo tekstai kalba apie tai, kur susitinka gamta ir kultūra – mūsų lėkštes, fermas, sodus bei mūsų pačių mintis. Autorius perspėja, kad parduotuvėse esantis maistas ne visada yra aukščiausios kokybės – jis dažniausiai dirbtinis ir netikras, tad reikia labai atidžiai stebėti, ką valgome. Anot jo, atėjo laikas į mūsų racioną sugrąžinti tikrą maistą.


Šiandien Michael Pollan gyvena su partnere tapytoja Judith Belzer ir dėsto Harvardo universitete bei Berklio žurnalistikos mokykloje. Be šių veiklų, jis skaito paskaitas sveikos gyvensenos, sveikatos, mitybos ir aplinkosaugos klausimais. Jo knygos ir tiriamoji žurnalistinė veikla įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu, o jo tekstus spausdino „National Geographic“, „Vogue“, „New Yorker“ bei kiti populiariausi leidiniai. 2010 m. Michael Pollan pateko tarp šimto TIME žurnalo renkamų įtakingiausių metų žmonių.


Autorius teigia, kad rašydamas bet kokia tema nori gyvai prie jos prisiliesti. Todėl prieš pasakodamas apie mitybos grandines jis mokėsi medžioti ir auginti ekologišką sodą. Tokį požiūrį autoriui įskiepijo darbas „Harper’s“ žurnale, nes jo redaktorius  iš žurnalistų reikalaudavo asmeninio santykio su tekstu. Jis nemėgo, kai autoriai slepiasi po objektyvaus „išorinio stebėtojo“ kauke, nes už kiekvieno teksto yra žmogus su savo įsitikinimais ir vertybėmis. Michael Pollan įsitikinęs, kad būtina aiškiai išsakyti savo poziciją nagrinėjamais klausimais.


Į lietuvių kalbą išverstos dvi autoriaus knygos. Pirmojoje – „Apginkime maistą. Valgytojo manifestas“ – telpa pagrindinės žurnalisto įžvalgos apie maisto pramonę. Antroji knyga „Kaip pakeisti protą“ – naujausias Michael Pollan veikalas, kuriame jis leidžiasi tyrinėti psichedelikų poveikį žmogaus pasaulio suvokimui.