⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Michel Houellebecq (g. 1956 m. vasario 26 d.) – prancūzų prozininkas, poetas, satyrikas, aktorius. Tikrasis jo vardas yra Michel Thomas. Taip pat tiksliai nežinoma, ar jis gimė 1956-ais ar 1958-ais metais.

Michel Houellebecq knygos

Rasta: 5

Serotoninas | Michel Houellebecq
11,49 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Michel Houellebecq – rašytojas, satyrikas ir provokatorius, kurio kūryboje atsiskleidžia jo kartais juodai juokingas, dažnai įžeidžiantis ir visiškai mizantropiškas požiūris į žmogų ir pasaulį. Jis yra vienas žinomiausių, bet ne visada vienas mylimiausių, XXI a. pradžios prancūzų autorių.

Michel Houellebecq tėvai išsiuntė jį gyventi pas senelius iš motinos pusės, kai jis buvo dar kūdikis. Būdamas penkerių ar šešerių metų, berniukas buvo perduotas kitos močiutės iš tėvo pusės, kurios mergautinę pavardę vėliau perėmė, globai. Jo kūryba liudija, kad tėvų, kurie išsiskyrė, kai jis buvo mažas, nuolatinis nebuvimas jį labai sukrėtė.

Mokykloje-internate, kurią lankė, Michael tapo daug skaitančiu atstumtuoju. Vėliau nors ir studijavo tiksliuosius mokslus, kurie jam puikiai sekėsi, Houellebecq įsitraukė į Paryžiaus rašytojų draugiją ir pradėjo rašyti poeziją. Keli eilėraščiai buvo publikuoti, o leidyklos redaktorius paragino kurti toliau.

Norėdamas pragyventi iš besiformuojančios rašytojo karjeros, jis dirbo kompiuterių programuotoju – šis darbas įkvėpė jo pirmąjį romaną „Kovos lauko išplėtimas“. Knyga buvo apdovanota premija „Prix de Flore“ už geriausią debiutą. Šiame romane autorius įvardijo pagrindinę XX–XXI a. socialinės katastrofos priežastį – individualizmą.

Po ketverių metų M. Houellebecq sulaukė pirmojo tikro tarptautinio dėmesio, kai išleido knygą „Elementariosios dalelės“. Kūrinys buvo ekranizuotas. Knygoje autorius pasakoja apie du pusbrolius, kuriuos vaikystėje paliko tėvai. Bruno valdo nepasotinamas seksualinis apetitas, o Mišelis, mokslininkas, vengia bet kokio prisirišimo, sutelkdamas dėmesį į žmogaus gyvybės klonavimą.

Autoriaus kūriniai sulaukė daug dėmesio, tačiau jis pats išliko kontroversiška asmenybe, nes  kai kurių skaitytojų nuomone, viešai interviu ir savo kūriniuose reiškė rasistines, seksistines ir giliai ciniškas pažiūras.

Į lietuvių kalbą išversti Michel Houellebecq kūriniai: „Serotoninas“, „Kovos lauko išplėtimas“, „Pasidavimas“, „Žemėlapis ir teritorija“ (2010 metų Gonkūrų premija), „Elementariosios dalelės“. Visoms knygoms būdingas savitas autoriaus kūrybos braižas, tad kviečiame susipažinti ir leidinius įsigyti internetu.