0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Migelis de Servantesas Savedra (Miguel de Cervantes Saavedra, g. 1547 m. rugsėjo 29 d. – m. 1616 m. balandžio 22 d.) – ispanų rašytojas.

Migelis de Servantesas Savedra (Miguel de Cervantes Saavedra) knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Šio žmogaus vardas gerai žinomas visame literatūros pasaulyje, tačiau biografijos faktai apie Migelį de Servantesą Savadrą gana migloti. Jis gimė 1547-ais metais, Madrido provicijoje, gausioje šeimoje. Migelio tėvas buvo gydytojas, o keturių vaikų šeimyna vertėsi gana sunkiai ir ieškodama geresnio gyvenimo klajojo po šalį, keldamiesi vis į naują vietą.

Dvidešimtmetis Migelis, ieškodamas laimės, patraukė į Italiją, čia tapo kardinolo Džulijo Akvavivos sekretoriumi, tačiau šis darbas jam nebuvo prie širdies. Tad pabėgęs vaikinas prisijungė prie karinės jūrų ekspedicijos ir ruošėsi mūšiams su turkais. Nors viename mūšyje Servantesas buvo sunkiai sužeistas ir neteko rankos, tarnybos nemetė ir toliau kovėsi įvairiose Italijos vietose.

Baigęs tarnybą Migelis plaukė atgal į Ispaniją, bet jo laivas buvo užgrobtas piratų, kurie už jį pareikalavo išpirkos. Šeimą ją sugebėjo surinkti tik per penkerius metus, tad tiek laiko rašytojas praleido nelaisvėje, įkalintas Alžyre.

Grįžęs Migelis de Servantesas susidraugavo su įvairiais literatūrinio pasaulio atstovais ir pats pasinėrė į kūrybą. Iš pradžių jis rašė įvairias patriotines dainas, eilėraščius, tačiau iš kūrybos išgyventi negalėjo, tad tuo metu įsidarbino mokesčių rinkėju. Netrukus buvo apkaltintas lėšų švaistymu ir įkalintas. Autorius kalėjime pradėjo rašyti savo garsųjį kūrinį, kurį šiandien žino kiekvienas knygų gerbėjas.

Pirmoji knyga apie Don Kichotą, kuri vadinosi „Išmoningasis bajoras Don Kichotas Lamančietis“, pirmą kartą išspausdinta 1605-ais metais. Skaitytojams patiko šmaikšti riterių romano ir tuometinės visuomenės parodija, nes per vienus metus tiražas buvo kartotas net kelis kartus.

Po beveik 10 metų, pasirašęs slapyvardžiu, Migelis de Servantesas išleido antrą „Don Kichoto“ dalį. Tačiau šis kūrinys didelės sėkmės nesulaukė.

Be „Don Kichoto“, autorius parašė ir daugiau kūrinių. Jo bibliografiją sudaro romanas „Galatėja“, taip pat dešimt dramų, trylikos novelių rinkinys, pjesės ir kiti kūriniai.

Migelis de Servantesas Savedra įrašė savo vardą į istoriją, o skaitytojams, kurie nebijo netradicinių kūrinių, siūlome įsigyti įvairių autoriaus knygų leidimų.