⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mika Toimi Waltari (1908 m. rugsėjo 19 d., Helsinkis, Suomija – 1979 m. rugpjūčio 26 d., Helsinkis, Suomija) – populiarus suomių romanistas.

Mika Waltari knygos

Rasta: 6

Sinuhė egiptietis | Mika Waltari
12,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

Jis yra poezijos ir pjesių autorius, žurnalistas, akademikas, vertėjas.

Mika Waltari penktaisiais savo gyvenimo metais neteko tėvo, todėl jo gyvenime labai svarbūs buvo kiti giminaičiai, kurie padėjo motinai užauginti tris našlaičiais likusius vaikus. Ypač prisidėjo du Mika dėdės – teologijos daktaras ir inžinierius, kurie buvo ir pirmieji jo mokytojai.

1929 metais Mika baigė Helsinkio universitete filosofijos, estetikos ir literatūros studijas. Dar studijuodamas universitete pradėjo rašyti. 1925 metais buvo išleista pirmoji jo knyga.

1931 m. Mika vedė Marjatta Luukkonen ir susilaukė dukters Satu.

Ypatingo skaitytojų susidomėjimo Mika Waktari susilaukė jau po II-ojo pasaulinio karo, kai ėmė kurti istorinius romanus. 1945 metais pasirodė didžiausio pripažinimo sulaukęs jo romanas „Sinuhė egiptietis“.

Mika net penkis kartus buvo apdovanotas valstybine literatūros premija. Per savo gyvenimą parašė 29 romanus ir 15 novelių. Taip pat sukūrė nemažai eilėraščių ir pjesių. Knygos išverstos į daugiau nei 30 kalbų.

Rašytojo Mika Waktari garbei pavadinti net du asteroidai: n:o 4266 Mika Waltari bei n:o 4512 Sinuhe.