⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Mindaugas Jonas Urbonas (g. 1989 m.) – naujosios kartos lietuvių autorius.

Jau vaikystėje Mindaugas Jonas Urbonas mėgo pasakoti istorijas. Nors jis skaitė nedaug, tačiau pačiam patiko kurti, vaidinti savo pasakojimus, vaikas mėgo piešti, svajojo ateityje tapti menininku.

Mindaugas Jonas Urbonas knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Viename interviu autorius teigė, kad visada buvo didelis individualistas.

Autorių įkvepia Nobelio premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič proza, režisierių Árpádo Schillingo, Mariaus Ivaškevičiaus darbai.

2016-tais metais Mindaugas Jonas Urbonas debiutavo literatūros pasaulyje ir pristatė novelių rinkinį „Dvasių urna“, kuris laimėjo „Lietuvos rašytojų sąjungos“ pirmosios knygos konkursą. Šioje knygoje spausdinami tekstai pasižymi lyriškumu, autorius buvo pastebėtas kritikų ir apdovanotas literatūrinėmis premijomis. „Dvasių urna“ įtraukta į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Novelių knygoje „Dvasių urna“ skaitytojas ras kūrinių, kurie yra iš dalies autobiografiniai.

Su kita knyga Mindaugas Jonas Urbonas ilgai netruko ir jau kitais metais skaitytojams pasiūlė romaną „Šimtmečių melancholija“, kuriame gana netradiciškai pažvelgė į Vilnių bei jo atsiradimo legendą. Šiame romane Mindaugas Jonas Urbonas nagrinėja žmogaus dvilypumo, tapatybės problemas bei svarsto, kiek mus valdo miesto sąmonė.

Naujausia talentingo rašytojo knyga – „Žudant Dzeusą“. Šis romanas skaitytojams meta intelektualinį iššūkį ir verčia pasukti galvą sprendžiant asociacijų rebusą besidriekiantį sąmonėje ir pasąmonėje. Modernus ir intelektualus kūrinys pasakoja apie vieno žmogaus stiprybės paieškas. Autorius teigia, kad romanas skiriamas berniukams, kurie taip ir nesulaukė tėviško dėmesio. Knygoje paliečiamos ir šiandien itin aktualios ekologijos problemos.

Pats autorius teigia, kad jo vaikystėje labai trūko gero vyriško pavyzdžio, todėl tokios temos artimos ir jo paties kūriniuose, kuriuose per fiktyvių veikėjų jausenas Mindaugas Jonas Urbonas atkartoja savo išgyvenimus.

Visos trys autoriaus knygos labai skirtingos ir unikalios. Mindaugo Jono Urbano stilius gyvas ir kintantis, jis drąsiai laužo stereotipus, nesistengia sukurti universalaus ir kiekvienam tinkančio kūrinio. Rašytojo novelės primena romansus. Romane „Šimtmečių melancholija“ vyrauja ilgi sakiniai, o „Žudant Dzeusą“ – atvirkščiai – trumpi ir staigūs. Tikėtina, kad kitas kūrinys, kurį autorius jau rašo, pasižymės dar kitokiais kūrybos bruožais.

Kviečiame įsigyti knygų internetu ir susipažinti su naujosios kartos autoriumi.