TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Mindaugas Milinis (g. 1970 m., Šilutė) – žurnalistas, redaktorius, knygų apie partizaninį pasipriešinimą ir Afganistano karą autorius.

1993 m. baigė Klaipėdos universitetą ir šiame mieste pasiliko. Pirmiausia dirbo „Balticum TV“, kur buvo ir informacinės laidos redaktorius, ir publicistinių bei sporto laidų vedėjas.

Mindaugas Milinis knygos

Rasta: 8

Mėmelio šturmo blefas | Antanas Verkelis, Mindaugas Milinis
  • Nemokamas knygos pristatymas
-30% su kodu: KALĖDOS
39,90 €
Kaina su kodu: 27,93 €
Turime sandėlyje
Smogiko išpažintis. Sukurta remiantis tikra specialiojo bolševikų agento žudiko istorija | Mindaugas Milinis
  • Nauja knyga
-40% su kodu: KALĖDOS
23,69 €
Kaina su kodu: 14,21 €
Turime sandėlyje
Partizanas II | Mindaugas Milinis
-30% su kodu: KALĖDOS
5,03 €
Kaina su kodu: 3,52 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Vėliau įsidarbino dienraštyje „Vakarų ekspresas“ žurnalistu - ėjo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo pareigas, vėliau buvo ekonomikos ir politikos aktualijų redaktorius. Tarp 2006 ir 2012 m. dirbo „Lietuvos žinių“ korespondentu Klaipėdoje. Vėliau - privačios kompanijos ir Neringos savivaldybės atstovu spaudai.

Žurnalistas pasakoja, kad darbas „Vakarų eksprese“ padovanojo jam didžiausią dovaną – žmoną Andromedą. Vyras apie jų pažintį pasakoja juokaudamas – būsimoji gyvenimo palydovė buvo Mindaugo viršininkė, todėl jis jos net prisibijojęs. Tačiau baimė dingo, kai pasitarime reikėjo apginti savo straipsnį nuo jos kritikos – vėliau būsima žmona suprato klydusi ir atsiprašydama padovanojo... mandariną. Į šį gestą Mindaugas Milinis atsakė gėlėmis.

Kalbėdamas apie savo istorinį romaną „Partizanas“, Mindaugas Milinis teigia, jog knygos yra viena iš informacinio karo priemonių, nors dažnai joms skiriamas nepakankamas valstybės ir visuomenės dėmesys. Autorius teigia, jog nesulaukė jokios paramos, todėl rašė knygą iš pilietinės pareigos ir patriotizmo. Anksčiau apie Afganistano karą rašęs žurnalistas įžvelgia paralelių – tiek pokario laikais, tiek byrant Sovietų Sąjungai Raudonoji armija veikė tais pačiais metodais - joje viešpatavo teroras ir prievarta.

Nors pirmasis žurnalisto romanas buvo savarankiška iniciatyva, pasaulį išvydusi tik padedant leidyklai, populiarus kūrinys sulauks tęsinio. Mindaugui Miliniui Klaipėdos miesto savivaldybė 2018 m. skyrė stipendiją, kad šis parengtų antrąją romano „Partizanas“ dalį. Naujausia žurnalisto knyga „Afganistano mėsmalė. 1979–1989 m.“ atvirai pasakoja apie dešimtmetį trukusią sovietų kariuomenės intervenciją ir paneigia mitą, neva tai buvusi taiki SSRS misija.