0

Naglis Bierancas

Naglis Bierancas – šokėjas, fotografas, televizijos projektų dalyvis, socialinių tinklų aktyvus dalyvis.

Plačiai besišypsančio Naglio Bieranco gyvenimo istorija – gana neįprasta. Berniukas gimė Visagine, tačiau jam teko persikraustyti į Tauragės rajoną, kur gyveno jo seneliai, nes jo mama išvyko gyventi ir dirbti į Maskvą.

Nuo mažens Naglis Bierancas mokykloje lankė tautinius šokius, o į Tauragę važinėjo šokti pramoginių. Vos dešimties jis išvyko į Vilnių, kur mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, šoko baletą. Tam jį labai skatino mama.

Laiką, praleistą Vilniuje, Naglis vertina nevienareikšmiškai. Jis pasakoja, jog jam trūko namų ir šeimos, nuolat norėjosi viską mesti ir grįžti į Tauragę. Bendrabutyje gyvenantys vaikai turėjo patys rūpintis savimi, skalbti drabužius ir tvarkytis. Žinoma, likdavo laiko ir krėsti aibes mokyklos auklėtojoms. Galiausiai Naglio mama persikėlė į Vilnių, kad galėtų būti arčiau sūnaus.

Naglio Bieranco kaip baleto šokėjo karjera baigėsi vos tik gavus diplomą – ją pakeitė kiti šokio stiliai ir... fotografija. Anot jo, baletas – klasikinis, įrėmintas šokis, o jam norėjosi platesnių saviraiškos galimybių. Anksčiau viliojo kiekviena galimybė užsidirbti, tačiau šiandien Naglis pats renkasi, kokius pasiūlymus priimti.

Fotografiją Naglis Bierancas studijavo vos pusmetį. Ji vaikino gyvenime atsirado po pažinties su žurnalistu Orijumi Gasanovu, kurio buvo paprašytas fotografuoti renginį vieno žurnalo internetiniam puslapiui. Naglis Bierancas sako, kad nemokėjo net sureguliuoti fotoaparato, tačiau noras ir kitų žmonių pasitikėjimas jo gebėjimais padėjo prisijaukinti fotografo amatą.

Šiandien socialinių tinklų žvaigždė dažniau atsiduria kitoje objektyvo pusėje. Vaikinas sako, kad jam neįprastas šis statusas. Per 220 tūkst. „Instagram“ sekėjų turintis Naglis Bierancas teigiamai vertina po paros išnykstantį turinį - jam svarbi akimirką trunkanti emocija. Tačiau apmaudu, kad socialiniuose tinkluose sekėjai tikisi pamatyti ne jo nuveiktus darbus ar kūrybą, bet jį patį. Tai į antrą planą nustumia jo pasiekimus šokio ar fotografijos srityse.

Naglis Bierancas knygos