-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SPALIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nikolas Sparksas (angl. Nicholas Sparks; g. 1965 m. gruodžio 31 d., Omaha, JAV) – amerikiečių rašytojas, scenaristas, tarptautinių bestselerių ir populiarių filmų scenarijų autorius.


Rašytojas gimė profesoriaus Patrick Michael ir okulisto padėjėjos Jill Emma Maria šeimoje. Šeima išpažino Romos katalikų tikėjimą.

Nicholas Sparks knygos

  1. 1
  2. 2

Nuoširdžiai įtikėjęs | Nicholas Sparks
  • Leidėjas: Alma littera
Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

Naktys Rodantėje | Nicholas Sparks
  • Leidėjas: Obuolys
Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

  1. 1
  2. 2

Nicholas turėjo vokiškų, čekiškų, angliškų ir airiškų šaknų. Jis buvo antrasis iš trijų vaikų. Jo jaunesnioji sesuo Danielle mirė 2000 m. – Sparksas teigė, kad būtent prisiminimas apie ją įkvėpė kuriant pagrindinę romano „Įsimintinas pasivaikščiojimas“ heroję.

Kol Sparkso tėvas nebuvo baigęs studijų, šeima daug keliavo ir kraustėsi, tačiau galiausiai 1974 m., tėvui tapus dėstytoju Kalifornijos universitete, šeima apsigyveno Fair Oakse. Čia 1984 m. Nicholas Sparks baigė mokyklą. Vaikinui buvo suteikta sporto stipendija (jis buvo bėgikas) ir jis galėjo mokytis Indianos Notre Dame universitete. Vėliau norėjo studijuoti teisę. 1988 m. Nicholas sutiko savo būsimąją žmoną, su kuria po metų susituokė.

Baigęs mokyklą, 1985 m. jis parašė pirmąjį savo romaną, kuris taip ir neišvydo dienos šviesos. Po ketverių metų į stalčių nukeliavo ir antrasis rašytojo kūrinys. Baigęs studijas Nicholas Sparks dirbo įvairius laikinus darbus – pardavinėjo nekilnojamąjį turtą, dirbo padavėju, bandė imtis verslo. Vyro bandymai užmegzti ryšius su leidėjais ar įstoti į teisės mokyklą buvo nesėkmingi.

1992 m. Nicholas Sparks ėmėsi vaistų pardavinėjimo ir po metų buvo perkeltas dirbti į Vašingtoną. Čia laisvu laiku jis kūrė „Užrašų knygutę“ – romaną, kuris išgarsino rašytojo vardą visame pasaulyje. Tik po dviejų metų su juo susisiekė leidėja Theresa Park, radusi jo rankraštį tarp atmestų užklausų. 1996 m. pasirodęs romanas per pirmą savaitę užkariavo „The New York Times“ bestselerių sąrašą, o Nicholas Sparks tapo rašytoju. Antrasis romanas  - „Žinutė butelyje“ - sėkme nenusileido pirmajam. Po metų pagal šį romaną režisierius Luis Mandoki sukūrė filmą, kuriame vaidimno tokie aktoriai kaip Kevin Costner, Robin Wright, Paul Newman ir kiti.

Netrukus po pirmojo romano pasirodymo, Nicholas Sparks su šeima persikėlė į Kaliforniją. Jis tęsė kūrybinį darbą ir ne viena jo knyga tapo filmu.
2015 m. Sparks paskelbė, kad abipusiu sutarimu skiriasi su žmona. Pora užaugino tris sūnus ir dvynes.

Šiuo metu vyras užsiima labdara, remia sportuojančius jaunuolius, taip pat yra įsteigęs stipendiją savo Alma Mater kūrybinio rašymo programos studentams. Laisvu nuo darbo metu Nicholas Sparks savanoriauja vietiniuose senelių namuose.