Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nicky Pellegrino (g. 1964 m., Liverpulis, Anglija) – italų ir britų kilmės Naujosios Zelandijos rašytoja, žurnalistė.

Nicky Pellegrino gimė Liverpulyje, italo ir anglės šeimoje.

Nicky Pellegrino knygos


Į Italiją su meile | Nicky Pellegrino
13,59 €
Turime sandėlyje
Dalelė manęs | Nicky Pellegrino
12,79 €
Turime sandėlyje
Itališka svajonė | Nicky Pellegrino
7,99 €
Turime sandėlyje
Metai Venecijoje | Nicky Pellegrino
7,99 €
Turime sandėlyje

Moteris atsimena, kad jos vaikystė nebuvo lengva – ji su dviem jaunesniais broliais augo darbininkų šeimoje, o premjerės Margaret Thatcher vadovavimo metais pramonė išgyveno ne pačius geriausius laikus. Nepaisant to, šeima kiekvieną vasarą leisdavo saulėtoje Italijoje pas tėvo gimines – tai buvo patys ryškiausi Nicky Pellegrino vaikystės atsiminimai.

Būsimoji rašytoja studijavo anglų kalbą Lankasterio universitete, o baigusi studijas apsigyveno Londone ir dirbo laisvai samdoma žurnaliste moterų bei pramogų žurnaluose. 1994 m. ji persikėlė į Auklandą Naujojoje Zelandijoje ir dirbo keleto leidinių redaktore. Čia ji gyvena ir šiandien - kartu su vyru Carne augina šunis ir žirgus. Nepaisant kūrybos, ji ir toliau dirba laisvai samdoma žurnaliste Naujosios Zelandijos leidiniuose.

Nuo pat mažens Nicky Pellegrino svajojo apie du dalykus – tapti rašytoja ir auginti žirgą. Įsitikinusi, kad rašytojas nėra profesija, ji tapo žurnaliste. Lūžis jos gyvenime įvyko kai jos 56-erių metų bičiulei buvo diagnozuotas smegenų auglys. Tuomet Pellegrino suprato, koks trapus yra gyvenimas ir kaip svarbu įgyvendinti savo tikrąsias svajones. Dar tą pačią dieną ji parašė savo pirmojo romano puslapius.

Išskirtinis autorės kūrybos bruožas – didelis dėmesys virtuvei ir kulinariniams atradimams. Jos pirmąjį romaną įkvėpė atsiminimai apie tetą italę, kaime minkančią duonos tešlą. Nors gyvena kitoje planetos pusėje, visa Pellegrino kūryba skirta Italijai, jos žmonėms ir virtuvei. Įkvėpimas dažniausiai ją aplanko, kai jis apsistoja savo rožiniame name Maratėjoje. Čia gimė ne vieno jos romano siužetas.

Rašytoja įsitikinusi, kad abejonės – kiekvieno kūrėjo palydovės. Pradėdama naują romaną, ji nėra tikra, ar sugebės jį užbaigti, jau nekalbant apie rūpesčius dėl jo kokybės. Tačiau ji priima abejones kaip neišvengiamą kūrybinio proceso dalį ir stengiasi jį išnaudoti kaip įkvėpimą ir įpareigojimą pasitempti. Rašymo procesą moteris prilygina ypatingo patiekalo gamybai – idėjos turi subręsti, "marinuotis", o tada rašytojas jau ieško pusiausvyros tarp daugybės „patiekalo“ skonių. Kiekvienoje knygoje yra meilės, šeimos, maisto, bičiulių temos, tačiau rezultatas visada kitoks.

Virtuvė yra Nicky Pellegrino hobis ir aistra. Ji mėgsta gaminti bičiuliams ir mėgautis raudonu vynu. Tačiau taip pat ją žavi pasivaikščiojimai Naujosios Zelandijos pakrante, jodinėjimas miške ir nerūpestingas gulėjimas lovoje skaitant romanus.