0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nijolė Kepenienė (g. 1957 m. gegužės 1 d.) – vertėja, rašytoja.

Autorė mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, baigė B. Dvariono ir J. Tallat Kelpšos muzikos mokyklas. Vėliau Nijolė Kepenienė studijavo Klaipėdos konservatorijoje, tačiau perėjo į Vilniaus pedagoginį universitetą, kur baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas.

Nijolė Kepenienė knygosBaigusi studijas Nijolė Kepenienė kitus mokė lietuvių kalbos, vėliau – anglų. Taip pat ji iš anglų kalbos verčia knygas.

Nijolės Kepenienės kūryba labai plati. Autorė kuria poezija ir prozą, o jos kūriniai skirti ir vaikams, ir suaugusiesiems. Vaikams autorė išleido daugiau nei dvidešimt knygų. Ypač populiarios Nijolės Kepenienės pasakų knygos „Madingiausias krokodilas“ ir „Džiovintas debesėlis“. Autorės kūrybos bruožai buvo išskirtiniai tuometėje vaikų literatūroje, nes tuo metu mažai kas naudojo nonsenso elementus.

Rašytoja savo knygelėmis moka sudominti vaikus. Ji aprašo nepaprastus nuotykius ir spalvingą pasaulį, į kurį lengva panerti ir mėgautis. Autorės kūrybą įvertino ir kritikai. Pasakų rinkinį „Po riestainio saule“ IBBY komisija 2002-ais metais išrinko geriausia metų knyga vaikams. Nonsenso žanro pasakėlėse nutinka viskas, kas neįmanoma!

Naujesnėse knygose vaikams Nijolė Kepenienė talentingai pina šiuolaikinį pasaulį su mitologijos elementais ir taip jaunuoliams pristato senąją tautosaką. Rašytojos knygose nepamirštamos svarbios vertybės, svarbią vietą užima draugystė, šeimos narių ryšys. Taip pat autorė, rašydama realistiškas knygas paaugliams, nebijo nepatogių, skaudžių temų, tokių, kaip išdavystė, savižudybės, seksualinės patirtys.

Be jau minėto apdovanojimo, autorė taip pat pagerbta Ievos Simonaitytės literatūrine premija bei Poezijos pavasario prizu už poeziją vaikams.

Nijolės Kepenienės knygos suaugusiesiems pasižymi vaizdinga ir turtinga kalba bei įtraukiančiais siužetais. Skaitytojams ypač patiko romanas „Vėjų rožė (Istorijos sapnas)“, kuriame pinasi senovė, tautosaka ir detektyvo elementai. Autorė talentingai kuria įtampą, kuri neleidžia atsikvėpti. Knyga patiks vertinantiems kokybišką literatūrą.

Romane „Vienatvė dviese“ autorė nagrinėja pasirinkimų galią ir kur nuveda vienas ar kitas sprendimas. Knygoje „10% improvizacijos“ pasakojama apie vienos moters brandą ir kelią per gyvenimą. Kaip matote, rašytojos knygos labai skirtingos, tačiau jas visas vienija kokybiškas tekstas ir išplėtotos temos, tad jei sudomino, rekomenduojame kūrinius įsigyti internetu.