⭐⭐⭐ KIBERNETINIS PIRMADIENIS! Tūkstančiai knygų PIGIAU! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Nina Daševskaja (g. 1979 m. gegužės 23 d., Tverė, Rusija) – muzikantė ir knygų vaikams bei paaugliams rašytoja iš Rusijos.

Kaip ir daugelis sėkmingų rašytojų, Nina Daševskaja neplanavo rinktis šios profesijos.

Nina Daševskaja knygos

Rasta: 1

Pavasario sonata | Nina Daševskaja
1,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

Moteris pasakoja gimusi niekuo neišsiskiriančioje sovietinėje šeimoje, kurią tikrai galima pavadint daugiataute – jos tėvai kilę iš Odesos Ukrainoje, močiutė iš Gruzijos, o pati mergina pasaulį išvydo Tverėje. Visi vaikai šeimoje mokėsi muzikos, tačiau tik Nina tapo muzikante. Jos brolis pasirinko matematiką, o sesei labiausiai patiko humanitariniai mokslai. Nina Daševskaja pasakoja, kad ji ypač dėkinga savo mokytojams, padėjusiems atskleisti jos talentus: ir muzikos mokykloje, ir Maskvos konservatorijoje. Muzikos pasaulyje Nina Daševskaja pasiekė daug – ji griežė smuiku Rusijos Valstybiniame kameriniame orkestre. Dabar dirba N. Sats vardo Vaikų muzikiniame teatre.

Nina Daševskaja pasakoja, kad vaikystėje knygas „rijusi nekramtydama“. Silpną regėjimą turinti mergaitė negalėjo ilgai skaityti, todėl skaitymas jai buvo ypatingas malonumas, kurį ji sau leisdavo po ilgų grojimo valandų. Vaikystėje ji sako skaičiusi mokslinę fantastiką, o vėliau jos mėgstamiausiais rašytojais tapo rusų klasikai Nabokovas, Čechovas ir vokiečių autoriai Thomas Mannas, Hermannas Hesse bei kiti. Rašytoja sako šiandien ji skaitanti per mažai – jei tik leistų aplinkybės, ji su knyga praleistų daugiau laiko.

Rašyti Nina Daševskaja pradėjo netikėtai – būdama trisdešimties ji išėjo motinystės atostogų. Per tris metus susikaupė gausybė kūrybinės energijos, kurią norėjosi išlieti. Taip gimė idėja parašyti istoriją apie smuiku groti svajojantį lokomotyvą. Ją 2009 m. išspausdino vaikų literatūros žurnalas. Teigiamo įvertinimo sulaukusi moteris ėmė surado laiko ne tik muzikai, bet ir literatūrai.

„Aš labai myliu savo darbą teatre ir mėgstu rašyti. Tačiau grojant orkestre yra natos ir dirigentas. Ir rašytojas ye visiškai laisvas ir daro viską, ką nori."
Nina Daševskaja

Nina Daševskaja gimtojoje šalyje apdovanota trimis vaikų literatūros premijomis – „Kniguru“, „Krapivnika“ ir „Naujosios vaikų knygos apdovanojimu“. Ji sako, kad įvertinimai atveria autoriams naujas galimybes – juos pastebi leidėjai ir skaitytojai. Kartu tai ne tik finansinis paskatinimas, bet ir įpareigojimas. Šiuo metu Nina Daševskaja svajoja išleisti pasakų knygą, kuri būtų skirta ne mažiems vaikams, bet pauugliams – tai kol kas planas ateičiai.