Papildoma -10% NUOLAIDA su kodu: BLACK ⭐⭐⭐⭐⭐ MASINIAI BLACK FRIDAY išpardavimai startavo! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Noah Gordon (g. 1926 m. lapkričio 11, Vorčesteris, Masačusetso valstija, JAV) – JAV žurnalistas ir rašytojas, istorinių romanų, susilaukusių neeilinės sėkmės Europoje, autorius.


Noah Gordon rašytojo karjerai iliustruoti puikiai tinka posakis „savame krašte pranašu nebūsi“. Jo istorija „Gydytojas. Avicenos mokinys“, pasakojanti apie XI a.

Noah Gordon knygos

Rasta: 8

Jeruzalės deimantas | Noah Gordon
11,29 €
Turime sandėlyje
Rabis | Noah Gordon
  • Nauja knyga
12,79 €
Turime sandėlyje
Mirties komitetas | Noah Gordon
9,79 €
Turime sandėlyje
Šamanas | Noah Gordon
12,39 €
Turime sandėlyje
Vyndarys | Noah Gordon
10,49 €
Turime sandėlyje
Gydytojas iš Saragosos | Noah Gordon
9,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

anglų vaikino kelionę į Artimuosius rytus siekiant savo svajonės tapti gydytoju, gimtojoje šalyje didelio pasisekimo nesulaukė. Tačiau kai ją išleido viena iš Vokietijos leidyklų, Noah Gordon kūriniai netruko užkariauti Italijos, Ispanijos o vėliau ir likusios Europos skaitytojų širdžių. Kita vertus, ir jo debiutinis kūrinys „Rabinas“ net 26 savaites puikavosi The New York Times bestselerių sąraše.

Noah Gordon gimė ir užaugo darbininkų kvartale Vorčesterio mieste. Jam mokantis paskutinėse klasėse vyko Antrasis pasaulinis karas, bet jis buvo tikras, kad viskas baigsis iki jam sulaukiant tarnybai tinkamo amžiaus. Tačiau jam baigus mokyklą karas nebuvo pasibaigęs, ir jis nusprendė tapti jūrų pėstininku. Noah Gordon buvo daltonikas ir nešiojo akinius, tad buvo beveik tikras, kad jam nepasiseks. Tačiau jis buvo priimtas ir tapo JAV karinių pajėgų pėstininku. Kaip juokauja pats, jis niekada nematė tikrojo karo siaubo, nes kol jo dalinys ruošėsi įsiveržimui į Japoniją, viską užbaigė atominės bombos. „Savo karinę karjerą baigiau kaip kariuomenės klerkas nuobodžiame darbe San Franciske, džiaugdamasis, kad išgyvenau ir dėkingas, kad man taip ir neteko nužudyti kito žmogaus“, – pasakoja Noah Gordon.

Po karo tėvai norėjo, jog būsimasis rašytojas siektų mediko karjeros – šeimai, kuri niekada neuždirbo pakankamai, kad sudurtų galą su galu, prestižinė profesija reiškė finansinį stabilumą ir gerovę. Tačiau Noah Gordon nusprendė tapti žurnalistu ir apie tai nepranešęs tėvams pakeitė savo studijas. Praleidęs keletą metų Niujorke, jis grįžo į savo gimtąjį Masačusetsą, kur dirbo įvairiose žiniasklaidos priemonėse ir prisidėjo prie keleto medicinos ir mokslo žurnalų leidybos. Kai jo rankraštį teigiamai įvertino jo leidėja ir pasiūlė pagalbą publikuojant jį, Noah Gordon apsisprendė tapti rašytoju.

Rašytojo romanas „Šamanas“ apdovanotas James Fenimore Cooper premija kaip geriausias istorinis romanas. Premiją teikia Amerikos istorikų draugija.