-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: DIENA

0

Lenkijos rašytoja, Nobelio premijos už literatūrą laureatė Olga Tokarczuk gimė 1962-ais metais Sulechowe, emigrantų iš Ukrainos šeimoje.

Literatūroje debiutavo būdama septyniolikmetė moksleivė, 1979-ais metais žurnale „Na przełaj” – ten, pasirinkusi Nataszos Borodin slapyvardį, išspausdino pirmuosius apsakymus. Baigusi mokyklą Olga Tokarczuk mokėsi psichologijos Varšuvos universitete.

Olga Tokarczuk knygos


Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus | Olga Tokarczuk
(5 įvertinimai)
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Intriguojantis detektyvinis romanas, kuriame keliamos svarbios idėjos – nuo hipsteriškos laisvamanybės iki ekofeminizmo.

Daugiau
Kaina internetu: 12,29 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 3,70 € (24%)
Turime sandėlyje

Bėgūnai | Olga Tokarczuk
(7 įvertinimai)
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Apie bėgūnus ir jų ekscentrišką pasaulėvoką.

Daugiau
Kaina internetu: 11,99 €
Kaina knygyne: 15,49 €*
Sutaupote: 3,50 € (23%)
Turime sandėlyje

Jautrusis pasakotojas | Olga Tokarczuk
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla


Daugiau
Kaina internetu: 13,49 €
Kaina knygyne: 17,89 €*
Sutaupote: 4,40 € (25%)
Turime sandėlyje

Praamžiai ir kiti laikai | Olga Tokarczuk
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Lenkijoje pripažinta geriausia metų knyga.

Daugiau
Kaina internetu: 12,49 €
Kaina knygyne: 16,29 €*
Sutaupote: 3,80 € (24%)
Turime sandėlyje

Pamesta siela | Joanna Concejo, Olga Tokarczuk
  • Leidėjas: Odilė

Nuotabi istorija apie nuolat skubantį žmogų ir jo vėluojančią sielą.

Daugiau
Kaina internetu: 13,99 €
Kaina knygyne: 24,49 €*
Sutaupote: 10,50 € (43%)
Turime sandėlyje

Dienos namai, nakties namai | Olga Tokarczuk
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

2018 m. Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk knyga.

Daugiau
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 5,00 € (28%)
Turime sandėlyje


Studijuodama savanoriškai rūpinosi psichinių problemų turinčiais ligoniais. Domėjosi Carlo Jungo darbais – vėliau tai padarė nemenką įtaką rašytojos kūrybai. Po studijų dirbo kaip psichoterapeutė Wałbrzycho mieste. Šiuo metu gyvena Wrocławe. Olga Tokarczuk yra Lenkijos Žaliųjų partijos narė.

1993 metais išleido pirmą romaną „Podróż ludzi Księgi“ (Knygos žmonių kelionė). Knyga pelnė Lenkijos leidėjų draugijos premiją. 1995 metais pasirodė antra Olgos Tokarczuk knyga „E.E.“, pasakojanti mergaitės, netikėtai įgavusios ir lygiai taip pat greitai praradusios parapsichines jėgas, istoriją. Didžiulio populiarumo Lenkijoje ir tarptautinėje aplinkoje sulaukė 1996-ais išleistas romanas „Prawiek i inne czasy“ (Prawiekas ir kiti laikai). Knygoje veiksmas vyksta mitiniame Lenkijos kaime Prawieke su ekscentriškais gyventojais, sukūrusiais europietišką mikrokosmą, kurį saugo (ir apie tai pasakoja skaitytojams) keturi archangelai.

Šiuo metu svarbiausia rašytojos karjeros knyga yra romanas „Bėgūnai“. Olga Tokarczuk jį rašė trejus metus, užrašus darydama daugiausiai kelionėse. „Bėgūnai“, išleisti 2007 metais, yra knyga-kaleidoskopas, sudaryta iš trumpų miniatiūrų, nedidelių novelių, apysakų, ese ir kelionių apybraižų. Tai pasakojimas apie šių dienų klajoklius - apie mus. Apie vidinį nerimą, kuris verčia žmogų palikti savo namus ir keliauti ieškant kažin kokio tikslo, o tuo tikslu dažnai tampa pati kelionė.

Už „Bėgūnus“ 2018 metais Olgos Tokarczuk, pirmoji iš Lenkijos rašytojų, buvo apdovanota prestižine „Man Booker International Prize“. 2019 metais rašytoja tapo 2018-ų metų Nobelio premijos už literatūrą laureate, pelnydama Lenkijai penktą premiją.

Olga Tokarczuk už savo kairiąsias pažiūras, ekoatyvizmą bei kovą už lyčių lygybę savo tėvynėje dažnai užsipuolama, kartais net ir agresyviai. Konservatyvioji Lenkijos dauguma ją kritikuoja dėl nepakankamo, jų nuomone, lojalumo dabartinei šalies valdžiai, demonstratyvų abejingumą religijai ir atvirai skeptišką požiūrį į bandymus pozicionuoti šiuolaikinę Lenkiją kaip įvairioms mažumoms tolerantišką valstybę.