BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Osamu Dazai (1909 m. birželio 19 d. – 1948 m. birželio 13 d.) – japonų rašytojas. Tikrasis autoriaus vardas – Tsushima Shūji.

Osamu Dazai knygos


Besileidžianti saulė | Osamu Dazai
  • Nauja knyga
13,19 €
Turime sandėlyje

Osamu Dazai kūriniai laikomi šiuolaikine klasika.

Osamu Dazai gimė Šiaurės Japonijoje, jis buvo šeštasis turtingo žemvaldžio ir politiko sūnus.
Daugelyje autoriaus kūrinių vyravo niūri nuotaika, tačiau jis taip pat garsėjo humoru, kuris kartais priartėdavo prie farso.

Autorius studijavo Hirosakio universiteto literatūros fakultete. Jis itin susidomėjo gidayū – lėlių teatruose naudojama skanduoto pasakojimo forma. Studijų metais Dazai redagavo keletą leidinių, pats pradėjo kurti, tačiau rašymą apleido, kai 1927 metais nusižudė jo dievukas, rašytojas Ryūnosuke Akutagawa.

Osamu Dazai apleido studijas, o didžiąją dalį savo pinigų išleisdavo drabužiams, alkoholiui ir prostitutėms. Jis taip pat susidomėjo marksizmu, kuris tuo metu buvo griežtai slopinamas valdžios. 1929-ais metais autorius bandė pirmą kartą nusižudyti, tačiau išgyvenęs vėl pradėjo mokytis.

Pirmasis Osamu Dazai apsakymų rinkinys, išleistas 1936-ais metais, parodė, kad jis gali būti universalus įvairių stilių ir temų rašytojas, tačiau jis buvo linkęs į asmeninės beletristikos formą, o autoriaus asmenybė buvo matoma daugumoje jo išgalvotų personažų.

Beveik vienintelis tarp japonų rašytojų Osamu Dazai karo metais (1941-1945) toliau kūrė tikros literatūrinės vertės kūrinius. Rinktinėje „Otogi zōshi“ („Pasakos“ 1945) publikuotos naujos tradicinių pasakų versijos tapo autoriaus stiliaus ir šmaikštumo triumfu. Knyga Tsugaru („Sugrįžimas į Tsugaru“, 1944) laikoma paminklu savo gimtosioms vietoms. Pokario metu Osamu Dazai kūrinių tonas tapo vis neviltingesnis, atspindintis autoriaus emocinę krizę.

Knyga „Netekęs teisės būti žmogumi“ – populiariausias jo kūrinys už Japonijos ribų bei laikomas  vienu aktualiausių praėjusio amžiaus romanų japonų literatūroje. Knygos veikėjas – jaunuolis įstrigęs tarp tradicijų ir Vakarų įtakos. Negalėdamas pritapti visuomenėje jis degraduoja ir netenka teisės būti žmogumi.

Pusiau autobiografiniai Osamu Dazai kūriniai stipriai palietė skaitytojus, tiek tada, kai buvo išleisti, tiek ir po daugybės metų. Autorius atkreipė dėmesį į įvairias jautrias temas, apkalbėjo žmogaus prigimtį, psichines ligas, visuomenės problemas ir pokario gyvenimą. Vertinga kūryba tikrai praturtins kiekvieną skaitytoją, tad rekomenduojame knygas įsigyti internetu.