⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Otfried Preussler (vok. Otfried Preußler, 1923 m. spalio 20 d., Raichenberg (dab. Liberecas, Čekija) – 2013 m. vasario 18 d.) - vienas žymiausių Vokietijos vaikų rašytojų.

Per gyvenimą autorius parašė 32 knygas, kurios išverstos į daugiau nei 55 užsienio kalbas.

Otfrydas Proisleris (Otfried Preußler) knygos

Rasta: 13

Rasta: 13

Jo kūriniai yra perkelti į teatro scenas, kino filmus. Otfriedas pelnė daugybę apdovanojimų ir prizų, o Vokietijoje jo vardu yra net pavadintos ir bendrojo lavinimo mokyklos. „Rašymas vaikams man teikia begalinį džiaugsmą. Tiek pat džiaugsmo, kiek aš gaunu rašydamas, norėčiau palinkėti ir savo skaitytojams“.

Tėvai buvo mokytojai. Turėjo 6000 knygų biblioteką, kuria leisdavo naudoti ir Otfriedui su broliu. Tėvas užrašinėdavo žodinę liaudies kūrybą. Taip Otfriedas išklausė ir perskaitė daugybę istorijų apie dvasias, burtininkus, plėšikus, vaiduoklius. Jis buvo kūrybingas, lakios vaizduotės vaikas, rašydavo eilėraščius.


1942 metais buvo pašauktas į kariuomenę.
1944 metais pateko į nelaisvę, kur praleido net penkerius nevilties metus.
1949 metais paleistas iš lagerio susirado savo šeimą Bavarijoje, susitiko sužadėtinę ir susituokė.


Baigė pedagogines studijas Miunchene. Dirbo pradinių klasių mokytoju, vėliau mokyklos rektoriumi. Bendraudamas su mokiniais, Proisleris suprato, kad vaikams reikia istorijų, kurios lavintų protą, fantaziją, nuovoką, žadintu emocijas.

Proislerį lydėjo sėkmė, jau 1956 m. pirmoji knyga Mažasis vandenis” sulaukė didelio pasisekimo ir autoriui buvo įteikta speciali Vokietijos jaunimo literatūros premija už debiutinį kūrinį. 1957 metais buvo išleista Raganiukė”, 1962 - Plėšikas Hocenplocas”. 1971 metais išleido romaną Krabatas”. Jis skirtas jau vyresniems vaikams. Kritikai laiko tai vienu svarbiausių Proislerio kūrinių.

Otfried Preussler užaugino tris dukras.