0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Paul Oppenheimer

Paul Oppenheimer (g. 1939 m. gegužės 1 d., Niujorkas, Niujorko valstija, JAV) - The City College of New York lyginamosios literatūros profesorius, kurio domėjimosi akiratyje tiek literatūros istorija, tiek žymių istorinių asmenybių biografijos.


Savo studijas Paul Oppenheimer pradėjo Princetono universitete, kur studijavo anglų kalbą bei lyginamąją literatūrą.

Paul Oppenheimer knygosVėliau akademinį kelią tęsė Kolumbijos universitete, kur apgynė daktaro disertaciją iš lyginamosios viduramžių literatūros. Šiuo metu mokslininkas dirba Niujorke ir dėsto The City College of New York, kur vadovauja anglų kalbos departamentui.


Jo akademinių interesų lauke – platus temų spektras, apimantis tiek įvairių Europos tautų folklorą, tiek šiuolaikinę kūrybą. Paul Oppenheimer domisi lyrikos istorija, ypatingą dėmesį skirdamas anglų, vokiečių, italų, prancūzų ir ispanų lieratūriniam palikimui. Jį taip pat domina vokiškas ir itališkas folkloras. Viena iš labiausiai mokslininką žavinčių kultūrinių epochų – Barokas, kurio menas, literatūra bei muzika niekada nesitraukia iš jo domėjimosi lauko.


Paul Oppenheimer nelieka abejingas ir platesniems klausimams – jį domina blogio tema literatūroje, kine, psichologijoje, istorijoje ir filosofijoje. Savo svarstymuose jis paliečia Fausto ir Tristano legendas bei jų kultūrines variacijas. Savo žinias jis pritaiko rašydamas biografijos žanro kūrinius (pvz., yra parašęs knygą apie Rubensą), o dabar lentynas užkariauja jo kūrinys apie XVI a. Florencijos mąstytoją Machiavelli.


Profesoriaus bibliografijoje – 16 knygų. Tarp jų – autoriniai jo kūriniai, klasikinių kūrinių kritinės publikacijos, straipsnių rinkiniai. Per 80 jo mokslinių tekstų publikuota svarbiuose moksliniuose žurnaluose, tokiuose kaip „Renaissance Quarterly“, „American Books Review“, „The Literary Review“ ir kituose. Per savo karjerą mokslininkas yra dėstęs Sorbonos universitete Paryžiuje, Šiaurės Londono universitete, taip pat Vokietijoje.


Viena naujausių Paul Oppenheimer knygų – tai pasakojimas apie XVI a. Florencijos diplomatą, istoriką ir mąstytoją Niccolo Machiavelli. Nuo politinių Florencijos respublikos aplinkybių bei politikos peripetijų iki išskirtinės Machiavellio politinės teorijos – knygoje „Machiavelli: gyvenimas ideologijos šešėlyje“ atsiskleidžia plati  Paul Oppenheimer erudicija ir žinios. Čia ne tik kalbama apie mąstytojo požiūrį į klastą, išdavystę ir socialines transformacijas – pirmiausia literatūros tyrinėtojas bando vaizduoti kontraversiškai vertinamo Machiavellio portretą jo teorijų ir politinio XVI a. Italijos gyvenimo fone.