„Pelėdų karalystės sargai“ – rašytojos Kathryn Lasky sukurta maginės fantastikos knygų serija, pasakojanti apie drąsaus pelėdžiuko Soreno kovą su Blogiu. Pagal šią istoriją buvo sukurtas populiarus filmas.

Pirmoji knygų serijos dalis – „Pelėdų karalystės sargai. Pagrobimas“. Šioje knygoje susipažįstame su pagrindiniais istorijos veikėjais.

Pelėdų karalystės sargai knygos

Rasta: 6

Rasta: 6

Vienas jų – mažas pelėdžiukas Sorenas. Girdėdamas tėvų pasakojimus apie Palėdų karalystės sargus, kurie kovoja su Blogiu, jis svajoja vieną dieną prisijungti prie jų. Tačiau pavydus jo brolis Kludas šaiposi iš mažylio ir net išmeta jį iš lizdo.

Sorenas nežūva, tačiau patenka į nagus auklėtojams, kurių tikslai nėra geri. Jis kartu su drauge mažyte pelėdžiuke Gilfe bandys ištrūkti, tačiau, kaip tą padaryti, jei dar nemoki skraidyti? Nepaprasti nuotykiai ir išbandymai sužavės jaunuosius skaitytojus.

Antroji knygų serijos dalis – „Pelėdų karalystės sargai. Kelionė“. Šioje knygoje draugai pelėdžiukai Sorenas, Gilfė, Apyaušris ir Knisčius leisis į žygį ir bandys pasiekti legendinį Ūbalą, kuriame tikisi rasti atsakymą, kaip kovoti su Blogiu. Jiems teks iškęsti tokius išbandymus, apie kokius jie dar niekada nebuvo pagalvoję, tačiau kiekvienas nuotykis draugus sustiprins ir išryškins gebėjimus. Vieną dieną jie taps Tiesos gynėjais.

Trečioji ciklo knyga – „Pelėdų karalystės sargai. Išgelbėjimas“. Nuo tada, kai buvo išmestas iš lizdo ir nuneštas į Sent Lututės prieglaudą, Sorenas ilgėjosi sesutės Eglantinos. Draugai padėjo ją surasti, tačiau tuo metu pradingo mylimas pelėdų mokytojas. Bičiuliai nusprendžia išsiaiškinti, kas gi čia dedasi!

Ketvirtoji knyga – „Pelėdų karalystės sargai. Apsiaustis“. Pelėdų karalystė susiskaldo, o Sorenas turi apsaugoti labai svarbų seną medį nuo savo piktojo brolio kėslų. Blogio ir gėrio kova įgauna pagreitį. Snapas į snapą! Ar pavyks draugams apginti tai, kas svarbiausia?

Penktoji knygų serijos knyga – „Pelėdų karalystės sargai. Sukrėtimas“. Soreno sesutę Eglantiną apgaubia paslaptingo sapno kerai. Ji pamiršta geriausią draugę ir vis daugiau laiko leidžia su naujoke. Sorenui keistas sesers elgesys kelia įtarimų, o kai ji dingsta – sapnai virsta pavojingu košmaru. Draugai ir vėl susivienys, tam, kad išgelbėtų artimuosius.

Šeštoji knyga – „Pelėdų karalystės sargai. Liepsnos“. Artėja didysis mūšis, o draugams teks ieškoti sąjungininkų, nes kitaip senasis medis neišlaikys puolimo. Karas, kovos, intrigos ir nauji nuotykiai – visa tai laukia šioje knygoje.

Į lietuvių kalbą išverstos šešios knygos, kurias kviečiame įsigyti internetu, o autorė Kathryn Lasky iš viso sukūrė 16 istorijų apie Pelėdų karalystę ir Soreno bei jo draugų nuotykius.