AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Penny Vincezni (Penelope Vincenzi; 1939 m. balandžio 10 d., Bournemouth, Hempšyras, Anglija -  2018 m. vasario 25 d.) – britų rašytoja, tituluojama šių dienų bestselerių primadona.

Penelope Hannford baigė Notting Hillo ir Ealingo vidurinę mokyklą, o nuo 1962 m. dirbo Daily mail žurnalo sekretore.

Penny Vincenzi knygos


Paveldėtos paslaptys | Penny Vincenzi
18,99 €
Turime sandėlyje

Vėliau žurnalistinę karjerą tęsė įvairiuose kituose leidiniuose ir daugiausiai rašė apie madą. Rašydama straipsnius apie madą bendradarbiavo su tokiais leidiniais kaip „Vogue“ ar „Daily Mirror“.


1960 m. ištekėjo už Paulo Roberto Vincenzi, su kuriuo nugyveno ilgą ir laimingą šeimyninį gyvenimą bei susilaukė keturių dukterų.


Pasakodama apie savo vaikystę, Penny Vincenzi teigia, jog aplinka, kurioje ji augo, buvo pati paprasčiausia ir neišskirtinė. Tačiau ji buvo vienintelis vaikas šeimoje, tad jautė išskirtinį tėvų dėmesį. Ji mano, jog buvimas vienturčiu įpareigoja stebinti ir džiuginti savo tėvus, o tai ugdo ambicingą ir savarankišką asmenybę.


Vincenzi nėra „madinga“ autorė, tačiau jos knygos populiarios. Pirmame XXI a. dešimtmetyje ji knygų pardavimais aplenkė tokius klasikus kaip Charles Dickens ir A. A. Milne. Jos didelės apimties romanų parduota per 7 mln. kopijų, o nuo pirmosios knygos pasirodymo 1989 m. ji parašė šešiolika bestselerių ir du apsakymų rinkinius.


Penny Vincenzi yra trilogijos „Laiko pinklės“ autorė.


Autorė interviu teigė, jog norėtų kurti trumpesnius kūrinius, bet jai tiesiog nepavyksta. „Nuolat pasiekiu 300 ar 330 tūkst. žodžių ribą, matyt, tai įgimta yda. Prisimenu, kaip Frederikas Forsaitas sakė, jog knygoje gali būti daugiausia septyni veikėjai, bet aš nuolat galvoju: „Dieve, aš jau sukūriau šešis, o dar tik penktas skyrius!“ Bet jie atsiranda, nes pasakojimui jų reikia, pagrindinei veikėjai jų reikia, galiausiai, – man pačiai jų reikia“, – pasakojo rašytoja.

„Pagrindinė jos, kaip rašytojos, dovana buvo meilė savo kuriamiems veikėjams, kylanti iš jos gilaus susidomėjimo žmonėmis, tiek atsiradusiais jos vaizduotėje, tiek ir kada nors sutiktais gyvenime. Ji turėjo neeilinę draugystės dovaną, kuria dalinosi su visais – nuogarsenybių iki žmonių, ruošiančių jai arbatos puodelį. Dėl šios priežasties jos mirtis sukrėtė daugybę žmonių leidybos pasaulyje. Jos gyvenimas, kaip ir mūsų visų, turėjo savo nesėkmių ir sukrėtimų, tačiau Penny visuomet išsaugodavo viltį, džiaugsmą ir rasdavo jėgų eiti pirmyn – tikriausiai dėl to gausybė visų kartų jos gerbėjų liko ištikimi jai. Kasdien jos pasigesiu. Ji buvo pasakotoja, turėjusi įgimtą talentą“, – apie Penny Vincenzi pasakojo jos leidybos agentė Clare Alexander.

Penny Vincezi teigė galinti bet kada baigti karjerą, tačiau ji buvo įsitikinusi – to tikrai nebus. „Aš niekada nebaigsiu rašyti. Mirsiu ant savo rašomojo stalo.“ Kai 2018 m. pasaulis neteko rašytojos, ji buvo parašiusi kelis naujo romano skyrius.