TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Peter Handke (g. 1942 gruodžio 6 d., Grifene, Austrijoje) – garsus austrų rašytojas, poetas, vertėjas, dramaturgas, 2019-tų metų Nobelio literatūros premijos laureatas. Peter Handke laikomas vienu originaliausių XX amžiaus antrosios pusės vokiškai rašančių rašytoju.

Peter Handke gimė Grifene, kuris tuo metu buvo Vokietijos Reicho provincija.

Peter Handke knygos

Rasta: 2

Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas | Peter Handke
-30% su kodu: KALĖDOS
3,83 €
Kaina su kodu: 2,68 €
Turime sandėlyje
Tamsią naktį išėjau iš tylių namų | Peter Handke
-30% su kodu: KALĖDOS
3,83 €
Kaina su kodu: 2,68 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Savo tėvą, banko tarnautoją ir vokiečių kareivį, autorius sutiko tik sulaukęs pilnametystės. Autoriaus mama ištekėjo už Bruno Handke dar iki gimstant sūnui. Šeima nuo 1944 iki 1948 metų gyveno sovietų okupuotoje Berlyno dalyje, vėliau persikraustė atgal į Grifeną.

1954-tais metais Peter Handke buvo išsiųstas į berniukų internatą, kur ir pradėjo savo kūrėjo kelią. Pirmieji jo kūrybos tekstai buvo išspausdinti mokyklos laikraštyje. 1961-1965 metais autorius studijavo teisę Graco universitete ir kūrė avangardinį literatūrinį žurnalą.

Autorius 1966-tais metais debiutavo romanu „Širšė“ ir tais pačiais metais Peter Handke vardas tapo gerai žinomas dėl jo pirmos svarbios pjesės („Offending the Audience“) pastatymo. Spektaklyje keturi aktoriai valandą analizuoja teatro pobūdį, po to pakaitomis įžeidinėja žiūrovus ir provokuoja juos įvairioms reakcijoms. Pirmą kartą Frankfurte parodytas spektaklis sulaukė daugybės atgarsių. Beje, „Publikos išplūdimas“ buvo pastatytas ir Lietuvoje. Vėliau sekė dar kelios avangardinės dramos, taip pat autorius rašė filmų scenarijus ir kitus kūrinius.

Autoriaus kūrybos bruožai dažniausiai pasižymi savianalize, racionalumu, precizine kalba, subjektyvios tiesos paieškomis, kraštutinės dvasios būsenų veikėjų pasakojimais. Rašytojo darbų citatas pamėgo daugelis šiuolaikinių autorių. Peter Handke rašė skirtingo žanro literatūros kūrinius, tarp jų romanus, scenarijus, apsakymus, esė, radijo dramas bei autobiografinius tekstus.

2016-tais metais buvo pastatytas dokumentinis filmas „Peter Handke: In the Woods, Might Be Late“, kuriame galima susipažinti su tam tikrais šios asmenybės biografijos etapais.

Pagal autoriaus kūrybą yra sukurti keli filmai, kuriuos režisavo Wim Wenders. Vienas garsiausių – „City of Angels“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Meg Ryan ir Nicolas Cage.

2019-tais metais Peter Handke už savo kūrybą buvo pagerbtas prestižine Nobelio literatūros premija. Švedijos akademija kūrėjui ją paskyrė už „paveikius kūrinius, kurie, pasitelkus išradingą žodyną, tyrė žmogiškosios patirties paribius ir jos ypatingumą".

Be Nobelio premijos Peter Handke buvo apdovanotas ir daugiau nei dešimt kitų literatūrinių prizų, tarp jų Tomo Mano, Franco Kafkos, Georg Büchner ir kitais.

Kviečiame internetu pirkti knygas „Trumpas laiškas, ilgas atsisveikinimas“ ir „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“ bei susipažinti su išskirtiniais autoriaus darbais.