0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Peter Wohlleben knygos


Paslaptingas medžių gyvenimas. Ką jie jaučia, kaip susikalba - neregimo pasaulio atradimai | Peter Wohlleben
(13 įvertinimai)
  • Leidėjas: Kitos knygos


Daugiau
Kaina internetu: 11,49 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 4.50 € (29%)
Turime sandėlyje

Gamtos saitai | Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos

Trečioji gamtininko Peterio Wohllebeno knyga.


Daugiau
Kaina internetu: 12,29 €
Kaina knygyne: 16,29 €*
Sutaupote: 4.00 € (25%)
Turime sandėlyje

Ar girdi, kaip medžiai šneka? (knyga su defektais) | Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

Ar girdi, kaip medžiai šneka? | Peter Wohlleben
  • Leidėjas: Kitos knygos

Atradimų pilna kelionė miške.

Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsite

Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos | Peter Wohlleben
(1 įvertinimai)
  • Leidėjas: Kitos knygos


Daugiau

Šiuo metu neparduodama

Informuokite, kai prekę turėsitePeter Wohlleben (g. 1964 m., Bona, Vokietija) - gamtininkas, miškininkas, rašantis ir kalbantis apie ekologiją.

Jau būdamas šešerių Peteris nusprendė tapsiąs gamtininku. Šeimoje augo dar dvi seserys ir brolis, tačiau tik mažasis Peteris taip žavėjosi gamta ir gyvūnija - jis stiklainiuose augino vorus,  rūpinosi dideliu akvariumu, o kiekvieną laisvą minutę praleisdavo lauke. Suaugęs tapo girininku - baigė miškininkystės mokyklą ir 1987 m. įsidarbino Reino-Palatino regione miškininku.

Vos pradėjęs dirbti Peter Wohlleben piktinosi darbe naudojamomis priemonėmis ir metodais. Kaip pats yra minėjęs viename iš interviu, jo, kaip miškininko, pagrindinė užduotis buvo žymėti sveikus medžius – tam, kad jie būtų nukirsti medienai. Darbą aplinkosaugos srityje jis įsivaizdavo visiškai kitaip – kaip natūralių miškų išsaugojimą, jų ekosistemos puoselėjimą. Piktino gausus insekticidų ir kitų cheminių medžiagų naudojimas, nuolat miško paklotę naikinantys sunkvežimiai.

2006 m. Peter Wohlleben metė darbą valstybinėje miškų administracijoje. Dabar jis vadovauja aplinkai draugiškai Eifelio girininkijai, be to rūpinasi laidojimo mišku, kuriame įrengtas kolumbariumas. Vienas iš jo ilgalaikių tikslų - bandyti atkurti sengires.

Peter Wohlleben nepriskiria savęs hipiams ar kitoms subkultūroms, akcentuojančioms gamtos ir žmogaus vienybę. „Neapkabinu medžių ir su jais nesikalbu“, – šypsosi vyras. Jis mano, kad teisinga naudoti medieną šildymui ar baldų gamybai, tačiau būtina saugoti gamtą, rasti balansą, o ne teikti pirmenybę vartojimui.

Daugiametę miškų tyrinėjimo patirtį turintis Peter Wohlleben apie mišką kaip socialinį tinklą pasakoja knygoje „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Pirmą kartą knyga pasirodė 2015 m. Kai kas kritikavo autorių už tai, jos jis suteikia medžiams per daug žmogiškųjų savybių. Girininkas teigia, kad ši kritika teisinga, tačiau tokį kelią jis pasirinko dėl skaitytojų – juk daug paprasčiau suprasti daugybę biocheminių procesų, kai jie aiškinami pasinaudojant žmogiškai jausmais ir patirtimis.

Po metų pasirodė dar viena knyga - „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“. Ji taip pat sulaukė pasaulinės šlovės. 2019 m. žada naują knygą apie gamtą, ekosistemas ir balansą tarp gyvų organizmų.