Leidyklų "Terra publica" ir "Debesų ganyklos" knygos už ypač gerą kainą! Naršykite čia >>>

0

Rabindranatas Tagorė – (1861 m. gegužės 7 d., Kalkutoje – 1941 m. rugpjūčio 7 d.) – indų poetas, prozininkas, dramaturgas, visuomenininkas, Nobelio literatūros premijos laureatas.

Poetas gimė turtingoje šeimoje, o tai lėmė, kad jis galėjo gauti gerą išsilavinimą.

Rabindranatas Tagorė knygosJau nuo pat ankstyvos jaunystės jam rūpėjo literatūra, o ypač poezija. Savo paties kūrinius jis ėmė publikuoti būdamas keturiolikos metų. Septyniolikos išleido net du eilėraščių rinkinius.

1877-ais metais jaunasis Rabindranatas Tagorė atvyko į Didžiąją Britaniją, kur mokėsi teisės. Tačiau kūrybiškos asmenybės juridiniai reikalai visai nedomino, o širdis linko prie poezijos ir menų, tad taip ir nebaigęs studijų jis sugrįžo į gimtinę.

Poetas aktyviai rašė, per savo gyvenimą daug keliavo po įvairias, buvo pacifistas, nuolat pasisakė prieš karą. Taip pat užsiėmė įvairia švietėjiška veikla, redagavo literatūrinį žurnalą, įsteigė ašramą su mokykla, sodu ir biblioteka. Vėliau jis tapo universitetu. 1905-1908 metais kovojo už šalies nacionalinę nepriklausomybę, o R. Tagorės kūriniai tapo himnais.

Rabindranatas Tagorė pasauliui paliko apie penkiasdešimt savo poezijos rinktinių, taip pat jis parašė dvylika romanų, keletą apysakų, kelias dešimtis pjesių ir novelių bei įvairių straipsnių. Įkopęs į šeštą dešimtį autorius atrado tapybą ir sukūrė kelis tūkstančius darbų.

Rabindranatas Tagorė savo kūrybą vertė į anglų kalbą, o poezijos rinktinė „Aukojimo giesmės“ buvo pastebėta kritikų ir įvertinta prestižiškiausia laikoma Nobelio literatūros premija.

Į lietuvių kalbą buvo išversta ir išleista daugiau nei dešimt Rabindranato Tagorės knygų. Tai romanai, lyrikos rinkiniai, apysakos. Poezija besidomintys skaitytojai turėtų atkreipti dėmesį į rinktinę „Jaunatis“, parašyta tuo metu, kai mirė poeto žmona. Savo kūriniais autorius norėjo paguosti liūdinčius vaikus.

Taip pat internetu siūlome įsigyti knygą „Iš tamsos į šviesą. Sielos progiedruliai“, kurioje rasite net dviejų iškilių autorių kūrybą. Vienas jų – Rabindranatas Tagorė, apie kurio biografiją bei kūrinius ir kalbame, o kitas – žymus rusų autorius Levas Tolstojus. Knygoje surinkti apsakymai, pasakojimai, esė, novelės ir kiti kūriniai, kurie leis geriau pažinti amžiaus istoriją ir žymių kūrėjų mintis.