Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Rasa Čepaitienė (g. 1971 m.) – kultūros istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos istorijos instituto darbuotoja, Vilniaus universiteto profesorė. Norėdami geriau susipažinti su mokslininkės knygomis, turėtume paminėti ir vieną pagrindinių jos kūrybos bruožų - gebėjimą akademinę medžiagą pateikti įdomiai ir kritiškai.

Rasa Čepaitienė knygos

Rasta: 6

Post-sovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje | Rasa Čepaitienė
-23% su kodu: PATOGU
26,79 €
Kaina su kodu: 20,63 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Nepolitkorektiška | Rasa Čepaitienė
-15% su kodu: PATOGU
7,21 €
Kaina su kodu: 6,13 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Pasaulis prasideda čia. Paveldo ugdymo principai mokyklinio amžiaus vaikams | Rasa Čepaitienė, Živilė Mikailienė
-10% su kodu: PATOGU
1,73 €
Kaina su kodu: 1,56 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Vietos dvasios beieškant | Rasa Čepaitienė
-10% su kodu: PATOGU
9,89 €
Kaina su kodu: 8,90 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Laikas ir akmenys | Rasa Čepaitienė
-10% su kodu: PATOGU
4,04 €
Kaina su kodu: 3,63 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Paveldosauga globaliajame pasaulyje | Rasa Čepaitienė
-10% su kodu: PATOGU
6,06 €
Kaina su kodu: 5,45 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 6

Tai atsispindi net keliose monografijose bei kolektyvinių straipsnių rinkiniuose, skirtuose įvairiems kultūros paveldo klausimams, sudėtingoms socialinėms-politinėms temoms.

Mokslininkė geriausiai žinoma kaip sovietmečio tyrinėtoja, savo kūriniuose, pavyzdžiui, knygoje „Nepolitkorektiška“, profesionaliai gretinanti bei lyginanti posovietinę ir sovietinę visuomenę. Kitos autorės knygos, kurios gali jus sudominti:  „Laikas ir akmenys“; „Paveldosauga globaliajame pasaulyje“ ir metodinė priemonė „Pasaulis prasideda čia. Paveldo ugdymo principai mokyklinio amžiaus vaikams“, apie kurią norėtųsi pakalbėti plačiau.

Šiame leidinyje mokslininkė siekia supažindinti vaikus su gyvenamosios vietos, savo krašto paveldu ir išmokti jį puoselėti bei gerbti. Leidinyje pateikiamos šiam tikslui pedagogams reikalingos gaires. Metodinė priemonė parengta drauge su istorike, humanitarinių mokslų daktare Živile Mikailiene. Autorės pastebėjo, kad vaikų ir jaunimo paveldo edukacijai skiriama mažiausiai dėmesio, nepaisant to, kad tai piliečiai, labiausiai prisidėsiantys prie tolesnio valstybės vystymosi.

Taip pat verta išskirti monografiją „Laikas ir akmenys“, kuria Rasa Čepaitienė siekia išsiaiškinti esmines moderniosios Lietuvos kultūros paveldo sampratas ir įvertinti jų funkcionavimą visuomenėje bei tarp specialistų. Kaip prisipažįsta pati autorė, monografijos rašymas suteikė galimybę iš labai arti susipažinti su paveldosaugos objektu, jį formavusiais ar griovusiais, tebeformuojančiais ir tebegriaunančiais asmenimis.

Pateikiame vieną citatą iš šios monografijos pratarmės: „Viename Gilberto Keitho Chestertono detektyviniame apsakyme tėvas Braunas atskleidžia nusikaltimą, kurio netiesioginė kaltininkė yra... architektūra.“

Rasos Čepaitienės požiūris į paveldosaugą – daugialypis ir kūrybiškas, kaip ir pati jos asmenybė. Na, o kūrinių žanrai ir sukurta literatūra stebina įvairove. Nuo metodinių priemonių iki milžiniško įdirbio reikalaujančios monografijos. Įsigykite R. Čepaitienės kūrybą internetu iš Patogupirkti.lt!