⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Richard David Bach (1936 m. birželio 23 d.) – JAV rašytojas, žurnalistas, publicistas, aviatorius. Pasaulyje žinomas kaip knygos Džonatanas Livingstonas Žuvėdra autorius.


Richard Bach gimė 1936 m. birželio 23 d. Ilinojaus valstijoje, Ouk Parko mieste. Buvo vidurinysis vaikas trijų sūnų šeimoje.

Richard Bach knygos


Hipnotizuoti Mariją | Richard Bach
4,60 €
Turime sandėlyje
Mesijo vadovas | Richard Bach
5,39 €
Turime sandėlyje
Iliuzijos | Richard Bach
5,39 €
Turime sandėlyje
Viena | Richard Bach
5,79 €
Turime sandėlyje
Palikę užuovėją | Richard Bach
6,09 €
Turime sandėlyje

Kai Richard Bach buvo aštuoniolika, mirė jo jaunesnis brolis - mirtis labai sukrėtė būsimą rašytoją.


Tėvų skatinamas įstojo ir baigė Kalifornijos Long Beach universitetą. Tačiau baigęs universitetą ir siekdamas įgyvendinti savo seną svajonę tapti pilotu iš karto įstojo į armiją. Tarnavo lakūnu JAV karinėse oro ir jūrų pajėgose, turėjo kapitono laipsnį, skraidė reaktyviniu bombonešiu F-84F. Armiją paliko 1962 m.


Dar tarnaudamas armijoje vedė ir su pirmąją žmona susilaukė šešių vaikų.

Nors aviacija buvo didžioji Richard Bach aistra, jis visada svajojo rašyti. Po tarnybos kariuomenėje kurį laiką dirbo žurnaluose Douglas Aircraft ir Flying.


Nuo 1965 iki 1970 m. Richard Bach dirbo įvairius darbus: buvo užsakomųjų reisų pilotas, orlaivių mechanikas, pilotas-kaskadininkas (rodė akrobatinio skraidymo triukus mažuose miesteliuose ir kaimo mugėse).

1970 m. pasirodžiusi jo knyga Džonatanas Livingstonas Žuvėdra tapo bestseleriu. Iš pradžių ją dalimis spausdino žurnalas Flying, vėliau ją nenoriai priėmė leidykla Macmillan. Netikėtai šis kūrinys, iliustruotas unikaliomis žuvėdų nuotraukomis, tapo bestseleriu. Šiuo metu jis yra vertinamas panašiai kaip amerikiečių klasikos kūrinys Vėjo nublokšti.

1973 m., statant filmą Džonatanas Livingstonas Žuvėdra, Richard sutiko savo antrąją žmoną - aktorę Leslie Parrish. Filmo metu tarp Bacho ir kino studijos kilo nesutarimų - Richard padavė filmo kūrėjus į teismą dėl knygos teksto iškraipymo. Galiausiai, jis pasiliko teisę tik į filmo pavadinimą - Džonatanas Livingstonas Žuvėdra.


Vėliau jis ir Leslie Parrish išvyko iš Holivudo, persikėlė į ramesnę vietą, kur Richard galėjo rašyti, o laisvalaikiu skraidyti. 1981 m. jie susituokė. Jų pažinties istorija aprašyta knygoje Tiltas per amžinybę. Po kelerių metų jie taip pat išsiskyrė.


1999 m. Richard, sulaukęs 63 metų, susituokė su 29 metų Sabrina Nelson-Alexopoulos. Slėpdamas savo santykius nuo smalsių akių jis išsivežė Sabriną į salą. Jų namuose gyvena šešiolika šeškų, kurie tapo knygų serijos vaikams Šeškų kronikos (The Ferret Chronicles) veikėjais (serija pradėta skelbti 2000 m.)


2012 m. rugpjūčio 31 d. R. Bacho pilotuojamas lėktuvas leisdamasis Vašingtono valstijos San Juan saloje kliudė elektros laidus ir patyrė avariją. R. Bachas buvo sunkiai sužeistas - lėktuvas nukrito, turistai jį surado tik kitą dieną. Rašytojas praleido keturis mėnesius ligoninėje.


Richard Bach didžioji aistra visada buvo pilotavimas ir lėktuvai: jis buvo pilotu-kaskadininku filmuose, BBC taktinių naikintuvų pilotu, pilotavimo instruktoriumi, knygų apie pilotavimą autoriumi. Skrydis - didžioji Richard Bach meilė, kurią jis aprašė savo knygose.