0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Richard Powers (g. 1957 m. liepos 18 d., Evanstone, Ilinojaus valstijoje, JAV) – amerikiečių romanų autorius, Nacionalinės Knygos ir Pulicerio premijų laureatas, kurio darbuose nagrinėjamas šiuolaikinio mokslo ir technologijų poveikis pasauliui.

Autoriaus biografijoje rašoma, kad jis gimė penkių vaikų šeimoje, kurios tėvas buvo mokyklos direktorius.

Richard Powers knygos


Orfėjas | Richard Powers
Nuolaida knygai -49%
13,39 € 25,99 € *

Kai Richard Powers sukako 11 metų, šeima persikėlė į Tailandą, kur jo tėvas pradėjo dirbti Tarptautinėje Bankoko mokykloje, kurioje mokėsi ir būsimasis rašytojas. Gyvendamas toli nuo gimtinės autorius susidomėjo muzika, įgijo vokalo įgūdžių, taip pat išmoko groti violončele, gitara, saksofonu ir klarnetu. Taip pat Richard Powers atrado knygas ir tapo aistringu skaitytoju, kuriam patiko tokie autoriai, kaip Homeras.

Šeima į JAV sugrįžo kai autoriui buvo 16 metų. Susidomėjęs palydovo „Sputnik“ paleidimu jis ketino tapti mokslininku. 1975-tais metais Richard Powers įstojo į Ilinojaus universitetą mokytis fizikos, tačiau greitai perėjo studijuoti anglų literatūros. Autorių įkvėpė rašytojų Marcel Proust, Thomas Mann ir James Joyce kūryba.

1980-tais metais Richard Powers persikėlė į Bostoną ir dirbo kompiuterių programuotoju bei laisvai samdomu duomenų analizuotoju. Tuo pat metu jis daug skaitė istorijos, sociologijos, politikos, estetikos ir kitų mokslų tekstus, o taip pat neapleido ir įvairių romanų bei poezijos kūrinių bei mėgo lankytis Dailės muziejuje.

Atėjus įkvėpimui, autorius metė darbą ir du metus rašė pirmąjį savo romaną „Three Farmers on Their Way to a Dance“. Iš citatų žiniasklaidoje galima suprasti, kad didelė knygos sėkmė sukėlė rašytojo nuostabą. Paskatintas minties, kad gali pragyventi iš rašymo, autorius persikėlė į Nyderlandus ir parašė antrąjį romaną „Prisoner’s Dilemma“, kuriame įžūliai sugretina Disney pasaulį ir branduolinio karo logiką.

Autoriaus kūrybos bruožai – aktualūs klausimai apie šių dienų problemas: visuomenės ir asmenybės nebranda, atsakomybės stoka, klimato kaita, šiuolaikinių technologijų poveikis žmogų supančiai visumai.

Nuo 1985-tų metų sukūręs 12 romanų, 2018-tais metais autorius buvo apdovanotas literatūrine Pulicerio premija. Ją gavo už knygą „Medžių istorija“, kurią kviečiame pirkti internetu. Metais anksčiau šis kūrinys buvo patekęs į trumpąjį „Man Booker“ apdovanojimų sąrašą. Aplinkosaugos romanas kalba apie klimato kaitą, politinius sprendimus, vartojimo įpročius ir gyvų organizmų vietą pasaulyje.