⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rita Bany (tikrasis vardas Rita Banienė) – žurnalistė, rašytoja, šiandien geriausiai visuomenei žinoma kaip sapnų aiškintoja ir aktyvaus sapnavimo specialistė.


Rita Banienė susidomėjo paslaptinguoju sapnų pasauliu būdama keturiolikos metų.

Rita Bany knygos

Rasta: 2

Viskas įskaičiuota | Rita Bany
5,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Jau tada ji ėmė rašyti sapnų dienoraštį, kai dar net nebuvo girdėjusi garsių psichoanalitikų ir sapnų specialistų pavardžių. Baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, įgijo žurnalistės specialybę, o vėliau dirbo redaktore Lietuvos radijuje. Per savo karjerą jai teko matyti ir televizijos darbo užkulisus, ir dirbti spaudoje, ir dėstyti universitete. Susidomėjusi aktyvaus sapnavimo praktikomis, šiandien ji tam skiria didžiausią dėmesį.


Rita Banienė JAV yra baigusi apie tris metus trukusius garsaus sapnų specialisto Roberto Mosso mokymus. Pradėjusi rimtai domėtis sapnais ir horoskopais, lankė įvairius šiai temai skirtus kursus ir seminarus. Rita Bany įgijo tarptautinį Kanados NLP praktikės sertifikatą ir Kanados Eriksono hipnoterapijos universiteto praktikės diplomą. Rita Banienė dėstė sapnų terapiją V. Kazlausko parapsichologijos akademijoje, ezoterinių mokslų centre „Du Pasauliai“, vedė populiarumo sulaukusius seminarus.


Skirtingai nei dažnai manoma, sapnų aiškinimas ir kitos su jais susijusios praktikos nėra magija ir burtai. Sapnus vertino ne tik įvairios senosios kultūros nuo Egipto iki Kinijos, bet ir šiuolaikinės psichoanalizės pradininkai. Užtenka paminėti vien Sigmundo Freudo ar Carlo Gustavo Jungo pavardes. Tad Rita Banienė taip pat teigia, kad sapno pažinimas pirmiausia yra mūsų pačių sąmonės, pasąmonės ir vidinės būsenos pažinimas. Tas pats sapnas, susapnuotas skirtingų žmonių, reiškia skirtingus dalykus – dėl šios priežasties specialistė ragina nepasitikėti sapnininkais.


Rita Banienė teigia, kad nežiūri laidų apie ekstrasensus ir būrėjus, nes Lietuvoje jos yra pernelyg žemo lygio. Vietoj jų ji renkasi mėgstamas intelektualias Ryčio Zemkausko vedamas laidas. Anot jos, viena iš pagrindinių problemų televizijoje – prodiuserių tingumas ir vaizduotės stoka. Dėl šios priežasties kasdien matome tuos pačius veidus ir girdime tuo pačius pokalbius.


Ankstesni Ritos Bany kūriniai skirti daugiausia sapnų tematikai, tačiau jai nesvetima ir grožinė kūryba. Iš anglų kalbos Rita Banienė yra išvertusi keturias knygas apie šamanizmą – Susan Gregg „Galios šokis“, Heather Hughes-Calero trilogiją ir Robert Moss knygą „Tik trys dalykai: Sapnai, sutapimai, vaizduotė“.