Grožinė literatūra už SUPERKAINĄ! Tūkstančiai knygų čia >>>

0
Roald Dahl (1916 - 1990) - norvegų kilmės britų rašytojas.

Roald Dahl gimė norvegų Haraldo Dahlo ir Sofie Magdalene Dahl šeimoje.

Roald Dahl knygos


Matilda | Roald Dahl
  • Nauja knyga
12,29 €
Turime sandėlyje
Raganos | Roald Dahl
  • Nauja knyga
11,19 €
Turime sandėlyje

Roaldas pavadintas poliarinio tyrinėtojo, nacionalinio Norvegijos herojaus Roaldo Amundseno garbei.


Rald tėvas išvyko gyventi į Angliją 1880 m., o 1911 metais į Angliją atvyko ir Roaldo motina. Anglijoje jie susituokė. Roaldas turėjo tris seseris - Astri, Alhild ir Elsa.


1920 metais, kai Roaldui buvo 3 metai, jo 7-erių metų vyresnioji sesuo Astri mirė nuo apendicito, o po kelių savaičių žvejodamas Antarktidoje nuo plaučių uždegimo mirė 57-erių metų tėvas. Nors motina galėjo grįžti į Norvegiją pas gimines, tačiau ji nusprendė likti Anglijoje, nes to būtų norėjęs jos vyras. Roaldo tėvas svajojo, kad jo vaikai mokysis gerose Anglijos mokyklose.Roaldas mokėsi berniukų pensione. Jį baigęs iškeliavo į Niufaundlendo salą. Nusprendęs nestoti į universitetą, 1933 m. įsidarbino bendrovėje "Shell". Dvidešimties metų išvyko į Tanzaniją.

Antrojo pasaulinio karo metu jis tarnavo naikintuvo pilotu Nairobyje (Kenija) ir dalyvavo kovose virš Libijos, Sirijos, Graikijos. Roaldas karą baigė turėdamas pulkininko laipsnį.


Karo metu Dahl išleido savo pirmąjį romaną "Gremlinai " (1943 ) . Pagal šią istoriją vėliau buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas (1984).

Po karo Dahl pasišventė vien kūrybai - rašė ir suaugusiems, ir vaikams: apsakymus, romanus, pjeses.

Knygą "Džeimsas ir milžinas persikas" (1961) Roald Dahl rašė savo vaikams ir neketino jos skelbti, tačiau šeima įtikino jį nunešti rankraštį redaktoriui. Knyga sulaukė milžiniškos sėkmės, ir Dahl ėmė toliau rašyti knygas vaikams ( "Čarlis ir šokolado fabrikas ","Matilda" ).

Roald Dahl taip pat parašė dvi autobiografines knygas: "Berniukas" ("Boy") - apie ankstyvuosius savo gyvenimo metus ir knygą "Going Solo " - apie metus praleistus Afrikoje Antrojo pasaulinio karo metais.