0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rupi Kaur (g. 1992 m. spalio 4 d.) – Indų kilmės Kanados poetė, iliustratorė, fotografė.

Gimusi Pandžabe, Indijoje, Rupi Kaur jaunystėje su šeima emigravo į Kanadą.

Rupi Kaur knygos

Rasta: 2

saulė ir jos gėlės | Rupi Kaur
8,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Poeziją ji pradėjo kurti 2009-ais metais ir išgarsėjo „Instagram“ tinkle, o galiausiai tapo viena populiariausių šių laikų poečių, išleidusi tris poezijos rinkinius.

Autorė Vaterlo universitete studijavo retoriką ir profesionalųjį rašymą, besimokydama pati vedė kūrybinio rašymo pamokas vidurinių mokyklų ir koledžų studentams.

Būdama 21 metų universiteto studentė, Rupi parašė, iliustravo ir pati išleido savo pirmąjį poezijos rinkinį „Pienas su medum“, kuris iš karto rado būrį gerbėjų. Vėliau pasirodė dar viena rinktinė „Saulė ir jos gėlės“. Šių knygų parduota daugiau kaip 8 milijonai egzempliorių ir jos išverstos į daugiau nei 40 kalbų.

2015-ų metų kovą, vykdydama universitetinį fotografijos projektą, Kaur į „Instagram“ įkėlė nuotraukų seriją, kurioje ji pati pavaizduota su menstruacijų kraujo dėmėmis ant drabužių ir patalynės užvalkalų. Socialinis tinklas pašalino nuotraukas, o autorė „Instagram“ atžvilgiu išsakė aršią bendrovės veiksmų kritiką.

Dėl šio plačiai nuskambėjusio incidento Rupi Kaur kūryba sulaukė dar didesnio susidomėjimo, o jos iš pradžių savarankiškai išleistas debiutinis poezijos rinkinys „Pienas su medum“ buvo perleistas ir sulaukė didelio komercinio pasisekimo.

Sėkmingas pirmosios knygos pasirodymas ir palankūs atsiliepimai sukėlė nerimą, nes poetė jautė itin didelį spaudimą sukurti kitą sėkmingą rinktinę.

Naujausia jos knyga „Home body“ debiutavo pirmoje vietoje viso pasaulio bestselerių sąrašuose. 2021-ais metais Rupi prodiusavo savo debiutinį filmą „Rupi Kaur Live“, kuris šiuo metu transliuojamas per „Amazon Prime Video“, ir pati jame vaidino.

Rupi kūryba paliečia meilės, netekties, traumos, gydymo, moteriškumo ir migracijos temas. Geriausiai ji jaučiasi kurdama meną arba atlikdama savo poeziją scenoje.

Rupi Kaur populiarumas prilygsta popžvaigždės populiarumui, o Kaur giriama už įtaką šiuolaikinei literatūrai. Visgi Kaur poezija sulaukė nevienareikšmiško kritikų įvertinimo ir dažnai buvo parodijuojama, ją persekioja kolegų „Instapoetų“ kaltinimai plagijavimu ir interneto trolių priekabiavimas.

Rupi – naujųjų laikų poetė, kūrybiška asmenybė, kurios kūryba turi savitus bruožus. Kviečiame autorės knygas įsigyti internetu ir atrasti unikalią kūrybą.