-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: BLITZ ⚡ Paskutinė BLITZ pasiūlymo diena! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Salman Rushdie (g. 1947 m. birželio 19 d., Indijoje) – indų kilmės rašytojas, kritikas.

Salman Rushdie Indijoje gimęs britų rašytojas, savo alegoriniuose romanuose, pasitelkdamas siurrealistinius personažus, skvarbų humorą, išraiškingą ir melodramišką prozos stilių, nagrinėjantis istorines ir filosofines problemas.

Salman Rushdie knygos


Kichotas | Salman Rushdie
8,79 €
Turime sandėlyje
Aukso rūmai | Salman Rushdie
7,29 €
Turime sandėlyje

Dėl jautrių religinių ir politinių temų nagrinėjimo jis tapo prieštaringai vertinama asmenybe.

Salman Rushdie buvo klestinčio musulmonų verslininko sūnus. Jis mokėsi Kembridžo universitete, kur 1968-ais metais įgijo istorijos magistro laipsnį. Didžiąją septintojo dešimtmečio dalį dirbo Londone reklamos tekstų autoriumi.

Salman Rushdie romanas „Vidurnakčio vaikai“ (1981 m.), pasaka apie šiuolaikinę Indiją, sulaukė netikėto populiarumo bei pelnė autoriui tarptautinį pripažinimą. 2012-ais metais pasirodė šio kūrinio ekranizacija, kurios scenarijų sukūrė pats rašytojas.

Romanas „Gėda“ (1983), paremtas šiuolaikine Pakistano politika, taip pat buvo populiarus, tačiau ketvirtasis Rushdie romanas „Šėtoniškos eilės“ buvo sutiktas kitaip. Knygoje pranašo Mahometo pavyzdžiu sukurtas personažas bei Korano interpretacijos papiktino musulmonų bendruomenę. 1988-ais metais Didžiosios Britanijos musulmonų bendruomenės lyderiai pasmerkė romaną kaip šventvagišką.

1989-ais metais Pakistane surengtos viešos demonstracijos prieš knygą. Irano dvasinis lyderis ajatola Ruhollah Khomeini viešai pasmerkė knygą ir paskelbė fatvą prieš Rushdie, taip pat buvo pasiūlytas atlygis tam, kas jį nužudys. Autoriui iki šiol gresia pavojus. Nepaisydamas nuolatinio grasinimo mirtimi, Rushdie toliau rašė.

1998-ais metais, praėjus beveik dešimtmečiui po „Šėtoniškos eilės“ pasirodymo, Irano vyriausybė paskelbė, kad nebesieks įgyvendinti fatvos prieš Rushdie. Grįžęs į viešąjį gyvenimą autorius parašė dar kelis romanus.

1981-ais metais už knygą „Vidurnakčio vaikai“ autorius buvo apdovanotas prestižine Booker premija. 2007-ais metais Salman Rushdie buvo įšventintas į riterius, o šią suteiktą garbę kritikavo Irano vyriausybė ir Pakistano parlamentas.

Lietuvos skaitytojams prieinama dauguma geriausių autoriaus romanų. Kviečiame internetu įsigyti jau minėtas knygas „Vidurnakčio vaikai“ ir „Šėtoniškos eilės“, o taip pat ypač gerai vertinamus romanus „Paskutinis Mauro atodūsis“, „Dveji metai, aštuoni mėnesiai ir dvidešimt aštuonios naktys“, „Klounas Šalimaras“, „Aukso rūmai“, „Kichotas“ ir kitas.

Paties Salman Rushdie biografija primena knygą, o jo kūriniai stebina originalumu ir gilumu.