0

Samuel Bjork

Samuel Bjork (tikrasis vardas Frode Sander Oien, g. 1969 m. gegužės 12, Steincheris, Trondheimas, Norvegija) – norvegų rašytojas, dramaturgas, muzikantas ir dailininkas.

Nedideliame Norvegijos miestelyje augęs Samuel Bjork, tuo metu buvo geriau žinomas kaip Frode. Grojo grupėse "Sander Finger" ir "I Love Wynona". Būdamas penkiolikos parašė pirmąsias savo dainas, o vėliau viskas klostėsi sniego gniūžtės principu – pirmieji įrašai, pirmoji pjesė "Fantastiske Pepsi Love" (kai jam buvo 21 metai), pagal kurią 2006 metais Trondheimo mieste buvo pastatytas spektaklis. Vėliau sekė du romanai, televizijos serialo scenarijai, teatro pastatymai. Savamokslis kuklus rašytojas yra išleidęs šešis muzikos albumus, penkias pjeses, įvairiose galerijose demonstravo modernaus meno darbus ir vertė Šekspyrą į norvegų kalbą.

Pirmasis autoriaus romanas "Aš keliauju viena" išleistas 2013 m. 2015 m. pasirodė jo tęsinys "Uglen" ("Pelėda medžioja naktį").

Samuel Bjork knygos


Berniukas sniege | Samuel Bjork
  • Nemokamas knygos pristatymas
18,79 €
21,39 € *
Pelėda medžioja naktį | Samuel Bjork

Šiuo metu neparduodama

Aš keliauju viena | Samuel Bjork

Šiuo metu neparduodama


Abi knygos priklauso Holger Munch & Mia Kruger serijai.

Autorius pasakoja, kad įkvėpimas jį dažniausiai aplanko naktį - vaizduotei trukdo kasdienybės šurmulys, todėl tik likęs vienas jis netrukdomas imasi darbo.

Samuel Bjork teigia, kad jam nesunku aprašinėti žiaurias scenas. Tačiau jo knygose nedaug atviro smurto - įtampą jis kuria pasitelkdamas psichologiją ir asmenybės sudėtingumą. Vis dėlto norvegų autorius pripažįsta, kad rašyti emociškai sudėtingas vietas nėra lengva.

Aišku ir tai, kad Bjork nepakanka parašyti paprastos istorijos apie nusikaltimą – tikrąją jo prozos vertę kuria santykis su svarbiausiomis visuomenės problemomis ir socialiniu kontekstu.

Pasirašdamas romaną pseudonimu autorius siekė išlaikyti savo tapatybę paslaptyje, nes nežinojo, kaip jo kūrybą sutiks skaitytojai. Anot jo, planas pavyko - jo knyga susilaukė didžiulės sėkmės tiek Norvegijoje, tiek už jos ribų. Romanas "Aš keliauju viena" išverstas į 22 kalbas.

Po knygos pasoiirodymo ir skaitytojai, ir žurnalistai visais įmanomais būdais stengėsi išsiaiškinti, kas slypi už Samuel Bjork vardo, todėl ilgiau slėptis nebuvo prasmės. Samuel Bjork sako, kad rašydamas kitu vardu ir pavarde jis jaučiasi laisvas ir nevaržomas, o tai lemia jo romanų sėkmę. Dėl šios priežasties ir vėlesnius kūrinius jis pasirašo pseudonimu.

Samuel Bjork – ne tik rašytojas, jis dar muzikantas ir scenaristas. Samuel Bjork sako, kad jei reikėtų rinktis, jis nedvejodamas iš šių profesijų pasirinktų rašymą – ši veikla jam labai patinka ir suteikia maksimalią galimybę save realizuoti. O ankstesnė muzikos kūrimo ir scenarijų rašymo patirtis kuriant trilerius labai praverčia.

Šiuo metu gyvena ir dirba Osle.