0

Santa Montefiore

Santa Montefiore (Santa Palmer-Tomkinson, 1970 m. vasario 2 d., Didžioji Britanija, Hampšyras) - britų rašytoja.


Dvylikos metų įstojo į Šernburgo mergaičių pensioną, kur, kaip ji pati sako, ir prasidėjo jos, kaip rašytojos, karjera.
Pensione ji linksmino drauges išgalvotomis istorijomis apie neva jų meilės nuotykius su berniukais iš šalia esančio berniukų pensiono. Visi įvykiai vykdavo itin egzotiškose vietose. Draugės džiūgavo ir reikalavo tęsinio.

Jos motinos pažįstamas, žinomas rašytojas, perskaitęs jaunosios literatės bandymus, patarė nusiųsti juos į leidyklą. Leidėjai labai palankiai įvertino jaunąją rašytoją, negailėjo jai pagyrimų, tačiau skelbti jos rašinius atsisakė.
Pati Santa labai ironiškai žiūrėjo į draugėms linksminti kuriamas istorijas apie meilę, kurios jos dar nepatyrė, ir aukštuomenės gyvenimą, kurį jos įsivaizdavo tik iš filmų...

Tačiau tuomet nutiko įvykis, pakeitęs Santos gyvenimą - ji įsimylėjo.
Kai Santai sukako 19 metų, tėvai surado jai darbą Santos motinos tėvynėje - Argentinoje. Tai buvo ferma saulės išdegintoje dykumoje - ji turėjo mokyti anglų kalbos tris šeimininkų vaikus. Ir Santa įsimylėjo ... Tačiau ji pamilo ne žavų argentinietį macho, o kerinčią ir laukinę šios šalies gamtą. "Argentina savo grožiu gali užnuodyti tavo sielą" -  rašė Santa Montefiore.
Ji praleido ten metus, tačiau kai vėliau aplankė Argentiną, nusivylė ir nuliūdo, nes jautėsi svetima šiai šaliai. Darbas, draugai, jodinėjimai prerijose - viskas liko praeityje.
Tikriausiai kiekvieno mūsų gyvenime būna toks metas, kai mes staiga suprantame, kad "negalima dukart įbristi į tą pačią upę", ir pajuntame prarasto laiko, vietų ir žmonių skausmingą ilgesį.

Visą savo meilę ir ilgesį, kurį jautė Argentinai, Santa Montefiore sudėjo į knygas. Jos pirmasis romanas - "Dėžutė su drugeliu" - pasirodė 2001 metais.


Vėliau Santa Montefiore studijavo Exeterio universitete.
1998 m. ištekėjo už  Simono Sebago Montefiore - žymaus britų žurnalisto, istoriko ir rašytojo, pasaulinės šlovės sulaukusių knygų - "Potiomkinas", "Stalinas. Raudonojo caro dvaras", "Jeruzalė. Miesto biografija" ir "Istorijos titanai" - autoriaus.
Santa Montefiore tvirtina, kad jos vyro patarimai yra neįkainojami. Jis visada pabrėžia, kad rašyti reikia tik apie tai, kas gyva tavo širdyje.

Santos širdis liko Argentinoje - uždegančios muzikos ir karštų jausmų šalyje, pasaulyje, kupiname paslapčių, romantikos ir, žinoma, aistringos meilės... Visos jos knygos apie Argentiną tapo bestseleriais.

Santa Montefiore su vyru gyvena Londone, augina dvi dukteris: Lili ir Sašą.

Santa Montefiore knygos


Pilies šešėliuose | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Neištikimybė | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Madona čigonė | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Kregždė ir kolibris | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Bitininko duktė | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Dvasių medis | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Dėžutė su drugeliu | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Neužmiršk manęs | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Prarastos meilės jūra | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Namas prie jūros | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Po Italijos saule | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama

Dvasių medis | Santa Montefiore

Šiuo metu neparduodama