0

Satoshi Kanazawa

Satoshi Kanazawa (1962 m.

Satoshi Kanazawa knygoslapkričio 16 d.) - kontroversiškai vertinamas japonų kilmės britų psichologas, evoliucinės psichologijos šalininkas.

Paskelbė daugiau kaip 90 straipsnių psichologijos, sociologijos, ekonomikos, biologijos ir antropologijos srityse.Tinklaraštyje Psychology Today rašė savo skiltį "Scientific Fundamentalist". Čia pradėjo talpinti visuomenės nepasitenkinimą sukėlusius straipsnius, kurie sulaukė aršios kritikos ir gyvų diskusijų.


Laikraštyje The Guardian buvo išspausdintas straipsnis "Satoshi Kanazawa's racist nonsense should not be tolerated", o vėliaus Big Think pasirodė straipsnis "The bad science of Satoshi Kanazawa".


Pats Satochi į šią kritiką atsakė straipsniu "If the truth offends, it’s our job to offend", kuriame kaltino cenzūrą ir politinį korektiškumą.


2011 m. žurnalas Psychology Today dvylikai mėnesių uždraudė Satoshi Kanazawa skelbti ekspertų neįvertintus straipsnius, nes evoliucinės psichologijos šalininkai atsiribojo nuo Satoshi Kanazawa pažiūrų ir jo darbų.


2012 -2013 m. Satoshi Kanazawa dirbo dienraščio Big Think redaktoriumi.

Šiuo metu gyvena Anglijoje, dirba Londono ekonomikos ir politikos mokykloje.