TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Sigmund Freud (1856 m. gegužės 6 d. – 1939 m. rugsėjo 23 d.) – austrų psichiatras, neuropatologas, psichoanalizės pradininkas.

Sigmund Freud biografija domisi daugelis. Jis – žymi asmenybė psichiatrijos pasaulyje, nuolat cituojamas kolegų mokslininkų bei populiarioje kultūroje.

Sigmund Freud knygos

Rasta: 5

Nerimastis kultūroje | Sigmund Freud
  • Nauja knyga
-30% su kodu: KALĖDOS
24,47 €
Kaina su kodu: 17,13 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Sigmund Freud idėjos turi daugybę pasekėjų, tačiau taip pat ir būrį kritikų.

Psichoterapeutas tapo seksualumo formavimosi tyrimų pionieriumi, taip pat vienas pirmųjų analizavo procesus, kurie lemia žmogaus elgesį padiktuotą pasąmonės. Mokslininkas įrodė ir patį pasąmonės egzistavimą.

Sigmund Freud iki šiol vertinamas kontraversiškai, tačiau be abejonės jo darbai įėjo į psichologijos istoriją ir padarė milžinišką poveikį ne tik šioje srityje, bet ir kultūros pasaulyje.

Garsusis psichoterapeutas gimė žydų šeimoje, Austrijoje. Jo šeimoje augo dar šeši vaikai. Jaunasis Sigmund Vienoje lankė gimnaziją, kurioje mokėsi graikų ir lotynų kalbų, taip pat gamtos mokslų. Vėliau vaikinas studijavo medicinos mokykloje, kur jį labiau traukė tyrimai laboratorijose, nei klinikinė praktika.

Medicinos mokslų daktaru Sigmund Freud tapo dvidešimt ketverių metų. Baigęs mokslus jis vedė ir su žmona susilaukė šešių vaikų. Psichoterapeuto karjera prasidėjo Vienos ligoninėje, kur jis gydė psichinių problemų turinčius pacientus. Čia terapeutas susidūrė su konservatyvia gydymo sistema, kurią visą gyvenimą bandė pakeisti.

Vėliau psichoterapeutas dirbo ir mokėsi Prancūzijoje, čia domėjosi isterija, o šie tyrimai vėliau padėjo pagrindus psichoanalizei – S. Freud praktikuojamam metodui, kurio metu į paviršių iškeliamos pasąmoningos paciento mintys ir baimės.

Sigmund Freud parašė ne vieną psichologinį veikalą. Šio žanro literatūroje jie turi išskirtinę vietą ir lyg šiol noriai skaitomi bei analizuojami. Bibliografiją sudaro daugiau nei dvidešimt knygų ir dar daugiau įvairių trumpesnių kūrinių.

Lietuvoje taip pat išleistos įvairios autoriaus knygos, kurias verta pirkti internetu ir susipažinti su autoriaus darbais, kūryba, moksliniais tyrimais ir įžvalgomis. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į knygą „Kasdienio gyvenimo psichopatologija“. Tai lengvas ir terminais neperkrautas tekstas, kuriame Sigmund Freud gvildena riktus.

Dar vienas vertingas leidinys – „Totemas ir tabu“ –  pirmasis didelis S. Freud kultūros teorijos veikalas. Na, o besidomintiems psichoanalize siūlome įsigyti „Psichoanalizės įvadas. Paskaitos“, kuriame pateikiamas esminis visos koncepcijos branduolys.

Pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai – gebėjimas savo teorijas perteikti suprantamai. Psichoanalitikas dažnai pasitelkia daugybę palyginimų, pavyzdžių, trumpų pasakojimų, tad drąsiai rinkitės ir skaitykite jo knygas.