⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Stasys Lipskis (g. 1941 m. liepos 11 d. Kuršėnuose, Šiaulių apskrityje) – Lietuvos žurnalistas, literatūros kritikas, literatūrologas, leidėjas, publicistas, knygų autorius.

Stasys Lipskis gimė ir augo Kuršėnuose.

Stasys Lipskis knygos

Rasta: 16

Rasta: 16

Jau besimokydamas vakarinėje vidurinėje mokykloje jis buvo itin aktyvus jaunuolis ir pradėjo dirbti gimtojo miesto tarybiniame ūkyje, Kuršėnų rajono kooperatyvų sąjungoje bei Pavenčių vartotojų kooperatyve.
1959-tais metais baigęs jaunimo vidurinę mokyklą Stasys įsidarbino laikraštyje „Komjaunimo tiesa“, o tuo pačiu Vilniaus universitete studijavo žurnalistikos specialybę, kurią baigė 1967-tais metais. Po studijų Stasys Lipskis tęsė karjerą žiniasklaidos srityje bei vadovavo kas savaitę leidžiamo kultūrinio leidinio „Literatūra ir menas“ literatūros kritikos skyriui.
Vėliau Stasys Lipskis savo karjerą tęsė Lietuvos kino studijoje. Čia jis užėmė Lietuvos valstybinio kinematografijos komiteto vyriausiojo redaktoriaus pareigas. Taip pat žurnalistas aktyviai konsultavo rašytojų sąjungą įvairiais literatūriniais klausimais, dirbo žurnale „Nemunas“. Stasys Lipskis nuo 1972-ų metų yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys.
Prieš pat atkuriant Lietuvos nepriklausomybę Stasys Lipskis redagavo leidinius „Naujos knygos“ bei „Knygnešys“. 1991-ais metais įkūrė vieną pirmųjų nepriklausomos Lietuvos leidyklų „Žuvėdrą“, kuriai vadovauja iki šiol. 1994–1997 metais jis užėmė Lietuvos kultūros ministerijos Literatūros ir leidybos skyriaus vadovo pareigas.
Kokia veikla beužsiimtų, Stasys Lipskis per visą savo gyvenimą nepamiršo gimtojo miesto Kuršėnų. Jis netgi įkūrė iš kuršėnų kilusių žmonių klubą Vilniuje, kuriame organizuojami renginiai bei susitikimai. Taip pat autorius apie šį miestą rengia knygas ir 2011-tais bei 2005-tais metais kartu su bendraautoriais pristatė Kuršėnų enciklopedijas.
Stasys Lipskis parengė ir sudarė daugiau kaip dvidešimt knygų, pats parašė kelioliką. Autoriaus kūrybos žanrai labai įvairūs – tai ir publicistika, ir literatūros kritika, ir dokumentinė apysaka, ir biografinė apybraiža. Taip pat rašytojas kartu su bendraautoriumi režisieriumi  H. Šablevičiumi yra sukūręs kino scenarijų, pagal kurį pastatytas meninis filmas „Mažos mūsų nuodėmės“. Filmas pasakoja apie žmogų, kuris nori gyventi kitaip, nerimsta ir ieško savo vietos gyvenime.
Stasio Lipskio darbų sąskaitoje rasime ir scenarijus dokumentikai, pagal kuriuos pastatyti filmai „Rankos“ apie Eduardą Mieželaitį, bei „Dienoraštis be datų“ apie Justiną Marcinkevičių.
Dažna Stasio Lipskio knyga yra skirta žymiems Lietuvos žmonėms. 2019-tais metais pasirodė biografinė knyga „Ilgesio elegijos“, kurioje pasakojamas žymaus lietuvių poeto Jono Aisčio gyvenimo ir kūrybos kelias.
2018-tais metais pasirodė leidinys „… negesk, žiburėli, negesk…“, kuriame Stasys Lipskis kalba liūdna tema. Autorius pasakoja apie ryškių Lietuvos kultūros asmenybių paskutines gyvenimo dienas. Tais pačiais metais pasirodė ir knyga „Poeto ir kunigo drama“. Tai taip pat yra labai gerai žinomo žmogaus biografija. Istorija kalba apie „Altorių šešėly“ autoriaus Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimą. Šiai asmenybei skirta ir 2011-tais metais pasirodžiusi knyga „Išsivadavimas“.
2015-tais metais išleistoje knygoje „Trys mažos nuodėmės“ Stasys Lipskis skaitytojams siūlo dokumentinę apysaką apie rašytojo Vytauto Kubiliaus gyvenimą.
2011-tais metais pasirodė įvairių atgarsių sulaukusi biografija „Amžiaus audrų paviliotas“ apie Justą Paleckį.
Rašytojas išleido net dvi knygas apie poetą Paulių Širvį – „Paulius Širvys“ ir „Spindėjo beržas tolumoj“.
Stasys Lipskis buvo du kartus apdovanotas prestižinėmis premijomis. 2013 metais jis gavo Vinco Mykolaičio-Putino premiją už biografinį romaną „Išsivadavimas“, o 2019 metais rašytojas pagerbtas Jono Aisčio apdovanojimu už knygą „Ilgesio elegijos“.