⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Stasys Yla (1908 m. sausio 5 d., Luciūnai, Kurklių vlsč., Ukmergės apskr. -1983 m. kovo 24 d., Čikaga) – kunigas, rašytojas, psichologas, filosofas, istorikas, Lietuvos katalikų mokslų akademijos akademikas. Baigė Ukmergės gimnaziją, 1920–1925 m. mokėsi Kauno kunigų seminarijoje, 1925–1932 m. studijavo Vytauto Didžiojo universiteto (iki 1930 m.

Stasys Yla knygos

Rasta: 4

Komunizmas Lietuvoje | Stasys Yla
5,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Lietuvos universitetas) Teologijos-filosofijos fakultete. 1932 m. įšventintas kunigu. 1933–1934 m. tame pačiame fakultete studijavo pedagogiką ir psichologiją. Įvairiais gyvenimo etapais buvo net kelių skirtingų Lietuvoje ir išeivijoje leistų lietuviškų laikraščių ir žurnalų redaktoriumi.

Stasys Yla buvo aktyvus komunizmo kritikas. Jo žodžiais tariant, „Kokia vyriausybė ir koks režimas bebūtų, komunistiniam veikimui neturėtų būti duodama laisvė, lygiai kaip neduodama laisvė tiems, kurie siekia mūsų tautos pamatų griovimo.“ Ši citata apibrėžia pilietinę Stasio Ylos poziciją, atsispindėjusią jo veikloje ir kūriniuose. 1937-aisiais Lietuvoje pirmą kartą išleista studija „Komunizmas Lietuvoje“ yra vienas žinomiausių autoriaus darbų, skirtų šiai santvarkai ir jos grėsmei nušviesti. Nerijus Šepetys įvertino šią studiją kaip tuo metu geriausią ir profesionaliausią veikalą apie komunizmą.

Stasys Yla – išskirtinė lietuvių istorinė asmenybė, palikusi gilų pėdsaką daugelio amžininkų veikloje ir kūryboje. Kalbant apie šio rašytojo, kunigo, filosofo ir visuomenininko kūrybą, pastarosios gebėjimas įkvėpti ir palaikyti puikiai atsispindi knygoje „Žodžiai iš Dievų miško“. Tai – paskaitų, maldų ir pamokslų, rašytų 1943–1944 metais Štuthofe ir skaitytų jame kalėjusiems lietuviams, rinkinys. Kita, taip pat koncentracijos stovykloje parašyta, tačiau kur kas šiurpesnė autoriaus knyga yra „Žmonės ir žvėrys“. Tai – niūrus istorijos įspėjimas, nežaboto žiaurumo priminimas ateinančioms kartoms.

Jeigu susidomėjote Stasio Ylos literatūra, kviečiame pirkti autoriaus knygas internetu. Tai paprasta ir patogu! Kita vertus, galbūt tikrais faktais paremta istorinė literatūra šiuo metu nėra tai, ko norėtųsi. Tuomet kviečiame rinktis detektyvus, mokslinės ir maginės fantastikos knygas, kitą grožinę literatūrą ar poezijos rinktines. Taip pat populiariąją psichologiją. Pasižvalgykite ir kitose mūsų e. knygyno kategorijose. Jus gali sudominti: lavinamieji ir edukaciniai žaislai, stalo žaidimai ir kitos prekės turiningam laisvalaikiui.